eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Aktywność fizyczna podupada jesienią

Aktywność fizyczna podupada jesienią

2018-11-13 09:59

Aktywność fizyczna podupada jesienią

Trening EMS © fot. mat. prasowe

Nadeszła jesień. I wprawdzie jest to pora roku, która wielu z nas rozleniwia, to jednak okazuje się, że Polacy nie zaprzestają ćwiczeń i innych sposobów na zdrowie i dobrą kondycję. Z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że co trzeci z nas chodzi na siłownię lub fitness, a 27% wybiera basen. Żadnej aktywności nie podejmuje co czwarty ankietowany.

Przeczytaj także: Aktywność fizyczna w wydaniu Polaków

Sonda „Jak Polacy dbają o zdrowie i formę jesienią” dowiodła, że Polacy w głównej mierze starają się spędzać czas na świeżym powietrzu - takiej odpowiedzi udzieliło 42% respondentów. 29% ankietowanych stawia na stosowanie różnorodnych suplementów diety, 17% wybiera indywidualny trening personalny, a 12% - plan dietetyczny.

Wśród aktywności podejmowanych poza czterema kątami swojego mieszkania co trzeci Polak wybiera jesienne spacery, 29% biega, 19% preferuje rowerowe przejażdżki, a 14% uprawia nordic walking. Pomimo tych deklaracji, aż 41% Polaków przyznaje, że jesienią unika jakiejkolwiek aktywności, a 27% zmusza się tylko do koniecznego ruchu. Pocieszającym jest fakt, że 32% respondentów deklaruje, że stara się dużo ruszać podczas całego dnia.

Może sport nie jest naszą preferowaną formą aktywności fizycznej w zimniejszych miesiącach roku, ale jak pokazują wyniki sondy, Polacy szukają różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną chandrę. Spośród 1089 respondentów, 24% wybiera aktywną rozrywkę z rodziną, jak na przykład park trampolin, 23% wyjeżdża na weekendy, 19% wybiera restauracje i kino, a 14% na przykład kurs tańca.

fot. mat. prasowe

Trening EMS

Do uprawiania różnorodnych ćwiczeń według przygotowanego treningu personalnego przyznaje się 17% zapytanych Polaków


Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Słaba pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Uczymy się jednak coraz lepiej walczyć z jesienną chandrą i korzystamy zarówno z różnych form aktywności sportowych oraz z rozrywek dających pozytywny przypływ energii. Wizyta w parku trampolin z rodziną, wypady off road ze znajomymi, czy wizyta w Escape Roomie z przyjaciółmi – to coraz bardziej popularne w Polsce formy spędzania czasu. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Na towarzyszy wspólnie uprawianych aktywności, najchętniej wybieramy przyjaciół lub znajomych – 34% odpowiedzi, chętnie również sami je konsumujemy – 27% odpowiedzi oraz w towarzystwie partnera lub partnerki – 18% odpowiedzi. Dla 18% respondentów najlepszym towarzyszem jest rodzina.

Spośród wskazanych, przykładowych sposobów na rozładowanie jesiennego napięcia, zapytani respondenci najczęściej wybierają park trampolin – 41% odpowiedzi, 29% ćwiczenia relaksacyjne typu joga, 17% wspinanie się na ściance, a 13% strzelnicę.
W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak park trampolin, lot w tunelu aerodynamicznym, strzelnica i ścianka wspinaczkowa. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości w przystępnych cenach jest w Polsce coraz więcej. - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Zapytani o częstotliwość uprawianych aktywności związanych z dbaniem o formę, co trzeci Polak przyznaje, że odbywa się to tylko raz w tygodniu, 24% kilka razy w tygodniu, a 18% że 2-3 razy w miesiącu. Na aktywności jesienne, 48% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków wydaje do 100 zł miesięcznie, 28% od 100 do 300 zł, a 8% nawet do 500 zł.

*źródło: Sonda "Jak Polacy dbają o zdrowie i formę jesienią" została zrealizowane w formie ankiety online na próbie 1089 respondentów w październiku br. przez serwis Prezentmarzeń.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: