eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Jest praca w finansach

Jest praca w finansach

2015-07-02 00:14

Jest praca w finansach

Jest praca w finansach © apops - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Finansiści raczej nie muszą zamartwiać się o znalezienie zatrudnienia. Z najnowszych danych opublikowanych przez Pracuj.pl wynika, że na przestrzeni pierwszych pięciu miesięcy br. na łamach portalu pojawiło się 28 tysięcy ofert pracy skierowanych do ekspertów z branży. Pracodawcy przeważnie zgłaszali zapotrzebowanie na osoby odpowiedzialne za księgowość, analityków finansowych oraz specjalistów ds. bankowości detalicznej. Największą ilość anonsów wygenerowała branża finansowa oraz handel, sprzedaż i przemysł ciężki.

Przeczytaj także: Praca w finansach: eksperci w cenie

W przypadku ekspertów zajmujących się finansami sytuacja już od dłuższego czasu nie ulega zmianom - ciągle należą do jednych z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy. Zapotrzebowanie na nich od wielu miesięcy nie maleje.

Kogo poszukują pracodawcy?


Pierwsze pięć miesięcy bieżącego roku zaowocowało 28 000 ogłoszeń o pracę dla finansistów. Przede wszystkim poszukiwano księgowych, ale także analityków finansowych, ekspertów ds. bankowości detalicznej, ekspertów od audytu finansowego oraz kontrolingu.

Jeżeli zestawić najświeższe statystyki z danymi za analogiczny okres 2014 roku, to okaże się, że największy wzrost zapotrzebowania odnotowano na analityków finansowych (o 24,5%) oraz na pracowników specjalizujących się w analizie ryzyka w bankowości (wzrost o 22,3%,). Tendencja wzrostowa dotyczyła również zapotrzebowanie na specjalistów ds. analizy ryzyka w ubezpieczeniach (wzrost o 13,6%), a także na księgowych (wzrost o 12,2%) oraz ekspertów ds. kontrolingu finansowego (wzrost o 12,1%).

Specyfika rekrutacji w branży finansowej


Największym pracodawcą dla specjalistów ds. finansów jest oczywiście branża finansowa. W ogólnej sumie 28 000 ofert pracy dedykowanych tym specjalistom (opublikowanych od stycznia do maja 2015 roku na portalu Pracuj.pl), 15 415 pochodziło z branży bankowość/finanse/ubezpieczenia. Co istotne, realizacja wyznaczonych celów w takich firmach wymaga odpowiedniej polityki HR i jej dopasowania do biznesu, dlatego – przy rosnącym zapotrzebowaniu na pracowników – tak istotne stają się nowoczesne metody rekrutacji.

Podmioty z branży finansowej to bardzo często duże firmy o rozbudowanej strukturze, które otrzymują nawet kilkaset aplikacji dziennie, w związku z prowadzeniem jednocześnie od kilkunastu do kilkudziesięciu procesów rekrutacyjnych. Wsparciem są nowoczesne platformy rekrutacyjne, które umożliwiają kompleksowe prowadzenie projektów rekrutacyjnych, bez względu na liczbę nadesłanych aplikacji i złożoność całego procesu – ocenia Marcin Sieńczyk, Business Development Director w eRecruiter.

fot. mat. prasowe

Rynek pracy finansistów

Od stycznia do maja 2015 roku pojawiło się 28 tysięcy ofert pracy dla finansistów.


Platformy rekrutacyjne są dla rekruterów nie tylko wsparciem w zarządzaniu procesami rekrutacyjnymi, ale także swoistym narzędziem do komunikacji i kooperacji z biznesem. Umożliwiają podjęcie szybkich i efektywnych działań, które w dynamicznie rozwijającym się sektorze finansowym są niemal codziennością.

Rekrutacja w branży finansowej to bardzo złożony proces. Korzystanie z nowoczesnych narzędzi jak np. eRecruiter, pozwala nam na monitorowanie całego procesu, zarządzanie bazą kandydatów, a także mierzenie efektywności naszych działań – wyjaśnia Maciej Stroński, Starszy Koordynator ds. rekrutacji Sił Sprzedaży w ING Życie.

Gdzie najłatwiej o pracę dla finansistów?


Od stycznia do maja 2015 r. najwięcej ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów ds. finansów opublikowały firmy największe (powyżej 250 pracowników) – było ich 10 870, na drugim miejscu uplasowały się firmy małe (11-50 pracowników) z liczbą 7 300 ofert.

Przydatne linki:
Oferty pracy


Najwięcej ofert pochodziło z województw: mazowieckiego - 7 469 ogłoszeń, małopolskiego – 4 240 i dolnośląskiego – 2 829. Największy wzrost ogłoszeń dla specjalistów ds. finansów odnotowano w województwie małopolskim i wyniósł on niemal 25%.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: