eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na Świecie 2019

Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na Świecie 2019

2019-10-02 15:20

Najlepsze Międzynarodowe Miejsca Pracy na Świecie 2019

Najlepsze miejsca pracy na świecie wybrane © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na podium tegorocznej edycji Najlepszych Międzynarodowych Miejsc Pracy znalazły się Cisco (IT), Hilton (hotele i restauracje) oraz Salesforce (IT). Podobnie jak ostatnio zestawienie zostało zdominowane przez firmy reprezentujące technologie informatyczne, które zajęły blisko 1/3 pozycji. Na liście znalazło się miejsce dla 5 spółek posiadających reprezentację w naszym kraju (Cisco, EY, SAS, The Adecco Group oraz American Express).
To już dziewiąta odsłona zestawienia Great Place to Work. Na jej potrzeby przebadano przeszło 8 tysięcy międzynarodowych firm zatrudniających ponad 12 milionów pracowników na całym świecie.

Aby znaleźć się wśród wyróżnionych, należało spełnić kilka kryteriów. Po pierwsze, firma pretendująca do miana najlepszej z najlepszych musiała być laureatem minimum 5 krajowych list Najlepszych Miejsc Pracy i zatrudniać minimum 5 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego 40% powinno pracować poza krajem, w którym zlokalizowana jest główna siedziba przedsiębiorstwa.

Jak już wspomniano we wstępie, na pierwszym miejscu uplasowała się tym razem firma informatyczna Cisco. To spora satysfakcja również dla naszego kraju, ponieważ w globalnym sukcesie firmy swój udział posiada również polski oddział Cisco. Cisco Poland jest też liderem listy Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2019, ogłoszonej w kwietniu b.r. (w kategorii firm dużych, zatrudniających powyżej 500 pracowników).

Drugie miejsce przypadło w udziale marce Hilton, a trzecie zajął Salesforce.

Z perspektywy lat, w których publikowane było zestawienie, można dostrzec, że z roku na rok firmy, które kwalifikują się do ścisłej światowej czołówki, poprawiają swoje notowania i stają się jeszcze lepszymi miejscami pracy. Świadczą o tym opinie samych pracowników. 25 wyróżnionych w tym roku firm zatrudnia łącznie 300 tysięcy pracowników. 85% z nich potwierdziło, że ich firma to „wspaniałe miejsce pracy” i jest to wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu z wynikami sprzed 9 lat.

Gratulując laureatom, Michael C. Bush, CEO Great Place to Work Inc., powiedział:
„To olbrzymie wyzwanie stworzyć kulturę opartą na zaufaniu, która będzie doceniana przez pracowników w wielu krajach na całym świecie. Firmy z tegorocznej listy mają odważnych liderów, którzy podjęli to wyzwanie. Stanowią oni awangardę, która może służyć milionom firm na całym świecie za przykład, że można i że warto tworzyć wspaniałe miejsca pracy dla wszystkich”.

W podziale na kraje niezmiennie najliczniejszą reprezentację firm na Liście ma Wielka Brytania (17 spółek). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Brazylia (15), USA (14) oraz Indie (13). Polska z 5 spółkami uplasowała się na podobnym poziomie jak kilka innych europejskich krajów (Austria, Szwajcaria, Holandia).

fot. mat. prasowe

25 World’s Best Workplaces

Tegoroczną listę 25 World’s Best Workplaces otwiera technologiczna firma Cisco


Branża IT pozostaje niekwestionowanym liderem - blisko 1/3 organizacji na Liście to firmy informatyczne. Na kolejnych miejscach znalazły się firmy działające w sektorze usług finansowych oraz usług profesjonalnych.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: