eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media X 2017

Najczęściej cytowane media X 2017

2017-11-24 00:36

Najczęściej cytowane media X 2017

Radio © Oleksandr Delyk - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Monitorowania Mediów w październiku 2017 roku wynika, że w rankingu najczęściej cytowanych mediów nastąpiła zmiana na miejscu pierwszym, na którym pojawiło się Radio ZET. Wrześniowy lider - Radio RMF FM - spadł na miejsce drugie. "Rzeczpospolita" spadła na miejsce trzecie. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Gazeta Polska” i „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przeczytaj także: Monitoring mediów: cytowania X 2017

W październiku największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuł protest lekarzy rezydentów i temat rekonstrukcji rządu. Kontynuowano także kwestie reformy sądownictwa w Polsce i afery reprywatyzacyjnej w Warszawie.

Prasa


W październiku 2017 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była "Rzeczpospolita", która swoją pozycję zawdzięcza dotarciu do szczegółów nowych przepisów dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Na miejscu drugim znalazła się „Gazeta Polska”, a na trzecim "Dziennik Gazeta Prawna".

Wśród najczęściej cytowanych tygodników października liderem była „Gazeta Polska”, dzięki wywiadowi z Jarosławem Kaczyńskim na temat reformy sądownictwa. Na drugim miejscu Do Rzeczy”, a na trzecim miejscu pojawił się tygodnik „Sieci Prawdy”.

Wśród najczęściej cytowanych miesięczników nowym liderem zostało „Zwierciadło”. Swoja pozycję zawdzięcza rozmowie z Katarzyną Nosowską na temat zawieszenia działalności zespołu Hey. Na drugie miejsce spadł „Forbes”. Na trzecim miejscu uplasował się „Twój Styl”.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Radio ZET było w październiku najczęściej cytowanym medium.


fot. mat. prasowe

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych października znalazła się „Rzeczpospolita”.


fot. mat. prasowe

Tygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem października była „Gazeta Polska”.


fot. mat. prasowe

Miesięczniki

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem było „Zwierciadło”.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w październiku liderem została ponownie TVN24. Kolejne miejsca na podium także bez zmian. TVPinfo na miejscu drugim. A na trzecim telewizja Polsat News.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Najczęściej cytowaną stacją telewizyjną była w październiku TVN24.


Radio


Wśród stacji radiowych najczęściej cytowano Radio ZET, za sprawą wypowiedzi Zofii Romaszewskiej, społecznej doradczyni Andrzeja Dudy, na temat poprawek PiS-u do projektu ustaw sądowniczych. Kolejne miejsca na podium zajęły RMF FM oraz PR3.

fot. mat. prasowe

Radio

Zwycięzcą cytowalności wśród stacji radiowych w październiku jest Radio ZET.


Portale internetowe


W październiku na pierwszym miejscu najpopularniejszych portali internetowych znalazł się ponownie Onet.pl, dzięki cytowaniu wypowiedzi Andrzeja Piasecznego o czarnej liście artystów TVP. Kolejne miejsca zajęły Wirtualna Polska oraz wPolityce.pl.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl.


Media ekonomiczne


Wśród mediów ekonomicznych liderem października został podobnie jak przed miesiącem "Dziennik Gazeta Prawna". Stało się tak dzięki wypowiedzi Konstantego Radziwiłła na temat stypendiów dla młodych lekarzy. Na kolejnych miejscach uplasowały się "Puls Biznesu" oraz „Forbes”.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne

W październiku na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce uplasował się „Dziennik Gazeta Prawna”.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu w październiku znalazło się Radio Kraków, w związku z informacją na temat zatrzymania po prawie 20 latach Roberta J. Kolejne miejsca zajęła Gazeta Krakowska oraz Radio Katowice.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio Kraków.


Badanie przeprowadzono na podstawie 7 553 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 października 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 7 744 razy (3 582 razy w prasie, 3 174 w telewizji i 988 w radio).

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: