eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościPublikacje › Wakacje dla singli

Wakacje dla singli

2013-06-27 16:35

Wakacje dla singli

Wakacje © Foxy_A - Fotolia.com

Rozpoczynający się sezon wakacyjny stawia nas przed problemem – jak spędzić czas wolny? Do niedawna było to szczególnie trudne wyzwanie dla singli. Niemal wszystkie oferty wakacyjne były kierowane do par lub rodzin. Od kilku lat wzrasta jednak liczba ciekawych propozycji urlopowych dedykowanych tym, którzy chcą wypocząć w pojedynkę.

Przeczytaj także: Bezpieczne rezerwacje wakacji

Samotne podróżowanie ma kilka zalet, których nie można znaleźć w wyjazdach z innymi osobami lub grupowych. Przede wszystkim, wszystkie plany nie są ograniczone koniecznością dostosowywania się do innych osób i nieustającego szukania kompromisu. Właśnie w pojedynkę możemy pojechać w miejsca naprawdę nas interesujące, a nie tam gdzie chce partner, przyjaciele lub znajomi lub gdzie można pojechać z dzieckiem. Dlatego warto przyjrzeć się różnym ciekawym miejscom w Polsce i za granicą, w których można świetnie spędzić czas samemu.

Wakacje w Polsce

Wbrew pozorom, Polska jest bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „wakacje dla singli Polska”, a znajdziemy mnóstwo stron z ofertami wycieczek dla osób podróżujących pojedynczo. Warto zaznaczyć, że część tych wyjazdów nosi znamiona integracyjnych, zbierających singli z różnych części kraju. Propozycji jest naprawdę bardzo wiele. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą mieć przygotowane i zaplanowane wakacje, zamiast samemu troszczyć się o szczegóły wyjazdu. Takie oferty zwykle powiązane są ze zwiedzaniem, atrakcjami sportowymi i relaksem. Niektóre pakiety wakacyjne są komponowane są pod konkretne zainteresowania czy potrzeby – można na przykład znaleźć wyjazd w Tatry powiązany z programem poprawy kondycji, idealnym po wielomiesięcznej pracy w przy biurku. Dużą popularnością cieszą się kilku lub kilkunastodniowe pobyty w najbardziej luksusowych ośrodkach wypoczynkowych, połączone z wizytami w Spa. Pośród takich hoteli wymienia się m.in. kurorty w Beskidzie, Sudetach, Górach Świętokrzyskich czy pasie nadmorskim.

Za granicą

Wakacje dla singli nie muszą ograniczać się tylko do podróżowania po Polsce, warto również spróbować wyjechać za granicę. Na początek można się rozejrzeć za ciekawymi miejscami do odwiedzenia w krajach europejskich. Bardzo dobrym pomysłem może być kilkudniowy wypad do Wiednia lub Berlina, połączony ze zwiedzaniem. Przykładowo, jednym z bardziej malowniczych regionów, znajdujących się niedaleko Polski jest naddunajska dolina Wachau. Podróż można wówczas połączyć z odwiedzeniem austriackich winiarni i degustacją. Jeśli ktoś woli aktywnie spędzać wakacje, zawsze może pojechać w czeskie Sudety, lub do słowackiej części Tatr.

Witryny internetowe biur turystycznych oferują całą gamę wyjazdów za granicę. Najwięcej ofert związanych jest z najbardziej obleganymi turystycznie miejscami, takimi jak Grecja, Portugalia, Wyspy Kanaryjskie czy też Turcja, co nie oznacza, że nie można znaleźć wycieczki np. do Wietnamu.

Ostatnio pojawia się coraz więcej ofert wyjazdów dla singli na serwisach zakupów grupowych. Groupon i inne serwisy tego typu oferują promocyjne ceny na różnego rodzaju wczasy, od weekendów w SPA począwszy, na kilkutygodniowych wycieczkach skończywszy.

Wakacje dla singli spragnionych adrenaliny

Nie każdy lubi jedynie zwiedzać, opalać się nad morzem czy też chodzić utartymi ścieżkami po górach. Dla takich osób przeznaczone są oferty wyjazdów związanych ze sportami ekstremalnymi. Propozycji jest bardzo dużo i są mocno zróżnicowane. Można natrafić na oferty wyjazdów na spływy rzeką Colorado, wyprawy na czynne wulkany na Hawajach lub Islandii, na lodowce południowoamerykańskie, do dżungli Indochin czy na safari w Kenii i wiele innych. Niektóre państwa mają swoje własne biura turystyczne, zajmujące się organizowaniem aktywnych wypraw do miejsc nie skażonych masową turystyką. W ich ofercie znajdują się wycieczki związane z nurkowaniem, spływami kajakami, wycieczkami na quadach, snorklelingiem, czy też eksploracją jaskiń. Tego typu wyjazdy należą do najdroższych ofert.

oprac. : Joanna Gacka / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: