eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Google AdSense w RSS

Google AdSense w RSS

2005-05-20 00:11

Google uruchomiło wersję beta nowej odsłony programu AdSense, dzięki zastosowaniu nowych technologii możliwe stanie się emitowanie reklam kontekstualnych Google na kanałach RSS stron www.

Przeczytaj także: Google testuje in-stream

Shuman Ghosemajumder, menadżer projektu AdSense opublikował informację na ten temat na oficjalnym blogu Google. Według zamieszczonych tam relacji wynika, że już niebawem członkowie programu AdSense otrzymają możliwość emisji reklam na jeszcze do niedawna „czystych” kanałach RSS i Atom.

Jak nie trudno zauważyć program AdSense jest częstym źródłem dochodów webmasterów w sieci. Google wspierając członków programu systematycznie stara się wprowadzać kolejne udogodnienia, tym razem firma postanowiła zwiększyć obszar pod emisję reklam.

Członkowie Google motywują swe postanowieniem tym, że twórcy serwisów www nie będą musieli wykonywać kolejnych stron internetowych w celu zdobywania większego grona internautów, możliwość emisji reklam w kanałach informacyjnych będzie dla nich kolejnym źródłem dochodów, w obrębie jednej strony www.

Jak się okazuje Google nie jest pierwszą firmą, która udostępnia możliwość załączania komercyjnych wiadomości w kanałach informacyjnych. Kanoodle, firma specjalizująca się reklamą w sieci już w lutym udostępniła serwis BrightAds RSS

oprac. : Przemysław Strzałka / Webdiary.pl

Więcej na ten temat: Google, AdSense, reklama kontekstowa, RSS

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: