eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Serwer NAS Synology DS411

Serwer NAS Synology DS411

2011-08-22 12:05

Serwer NAS Synology DS411

Synology DS411 © fot. mat. prasowe

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS411, nowy model czterodyskowego serwera NAS, oferującego wysoką wydajność, możliwość elastycznego i bezpiecznego współdzielenia danych oraz wykonywania kopii zapasowych. Urządzenie dedykowane jest do obsługi grup roboczych w firmach oraz biurach.

Przeczytaj także: Serwery NAS Synology RackStation RS411

fot. mat. prasowe

Synology DS411

Synology DS411


W testach, przy zastosowaniu trybu RAID 5 i w środowisku Windows®, DS411 oferuje średnią prędkość odczytu na poziomie 105MB/s, a zapisu 47MB/s. Podczas pracy, przy pełnym obciążeniu, serwer pobiera 29,7W energii. Gdy zamontowane dyski twarde przechodzą w tryb hibernacji, zużycie energii spada do 11,0W.

Synology systematycznie zwiększa elastyczność i bezpieczeństwo w zakresie przechowywania oraz zarządzania danymi. W modelu DS411, automatyczny mechanizm zarządzania trybami RAID, bazujący na systemie Synology Hybrid RAID (SHR), optymalizuje możliwość wykorzystania pojemności dysków twardych zamontowanych w serwerze NAS. Dostępny jest także tryb manualny, pozwalający zaawansowanym użytkownikom dobrać właściwy do potrzeb tryb RAID. A ponieważ bezpieczeństwo nie uwzględnia kompromisów, DS411 wyposażony jest w szereg dodatkowych mechanizmów chroniących gromadzone pliki, w tym pełne wsparcie dla Windows® ACL, nadawanie praw dostępu do współdzielonych katalogów, obsługa bezpiecznych połączeń HTTPS, FTP poprzez protokół SSL itp. DS411 wyposażony jest także w firewall, automatyczną blokadę niepożądanych numerów IP i obsługę haseł o zwiększonej sile, co zwiększa odporność na ataki ze strony hackerów. Całość uzupełnia sprzętowy mechanizm kodowania 256-bitowym kluczem AES, który przekształca Synology DS411 w prawdziwy „sejf na dane”.

Za zarządzanie modelem DS411 odpowiada opracowany przez Synology system operacyjny DiskStation Manager 3.1 (DSM 3.1). Ułatwia on realizację nawet skomplikowanych zadań, oferuje wszechstronne funkcje i korzysta z przejrzystego, intuicyjnego, wielozadaniowego interfejsu, opartego na przeglądarce internetowej.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: