eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowa wersja Panda Cloud Office Protection 5.05

Nowa wersja Panda Cloud Office Protection 5.05

2011-02-17 12:08

Nowa wersja Panda Cloud Office Protection 5.05

Panda Cloud Office Protection 5.05 © fot. mat. prasowe

Panda Security wprowadziła nową wersję rozwiązania Panda Cloud Office Protection 5.05, które zapewnia kompleksową ochronę środowiska informatycznego firmy. Najnowsza edycja zawiera nowe funkcje, które upraszczają zarządzanie rozwiązaniem i zwiększają jego skuteczność.

Przeczytaj także: Panda Cloud Office Protection dla firm

fot. mat. prasowe

Panda Cloud Office Protection 5.05

Panda Cloud Office Protection 5.05


Rozwiązanie Panda Cloud Office Protection jest przeznaczone dla małych oraz średnich firm i zapewnia ochronę komputerów, notebooków, serwerów oraz poczty email. Oprogramowanie wykorzystuje technologię Kolektywnej Inteligencji (Cloud Security) przez co jest łatwe w instalacji i administracji oraz nie powoduje zbędnego obciążenia sieci lokalnej.

Nowe funkcje dla użytkowników korporacyjnych

Użytkownicy trzech rozwiązań stanowiących zintegrowane, kompleksowe narzędzie działające w chmurze Panda Cloud Protection (Panda Cloud Office Protection do ochrony komputerów osobistych i serwerów, Panda Cloud Email Protection – zabezpieczenie korporacyjnej poczty email oraz Panda Cloud Internet Protection – bezpieczeństwo ruchu w sieci) teraz będą mieli możliwość, poprzez pojedyncze logowanie, uzyskania dostępu do wszystkich trzech rozwiązań, za pomocą konsoli dostarczającej kompletne informacje na temat bezpieczeństwa całej firmy.

Najnowsza wersja Panda Cloud Office Protection 5.05 zawiera szereg nowych właściwości, w tym zaawansowaną funkcję audytu, która identyfikuje systemy nie objęte kontrolą i ochroną programu oraz wysyła ostrzeżenie do administratorów, aby umożliwić im ochronę sieci przed dowolnym typem ataku. Nowe funkcje i ulepszenia obejmują także zabezpieczenie hasłem dezinstalacji, co uniemożliwia użytkownikom końcowym usunięcie ochrony. Ponadto, znacząco obniżają zużycie przepustowości łącza, dzięki możliwości kierowania komunikacji internetowej poprzez komputer sieciowy wskazany przez administratora.

Aby jeszcze bardziej uprościć zadania administratora ochrony zrezygnowano z konieczności konfiguracji profilu od podstaw - za jednym kliknięciem możliwe jest teraz kopiowanie i edycja istniejących profili. Wzmocniono również zarządzanie ryzykiem poprzez możliwość szczegółowego skanowania na żądanie folderów i plików wysokiego ryzyka, które wykorzystuje wiedzę zgromadzoną w bazie Kolektywnej Inteligencji i gwarantuje maksymalną skuteczność w wykrywaniu zagrożeń.

Według raportu „Growth Trends in Security as a Service” opublikowanego przez analityków firmy Gartner - Johna Pescatore i Kelly Kavanagh w sierpniu 2010 roku: „Odpowiednio zastosowane funkcje bezpieczeństwa mogą umożliwić obniżenie kosztów i szybsze wdrożenie (…) Dostawca usług bezpieczeństwa widzi zabezpieczenia wszystkich swoich klientów i często jest w stanie rozpoznać nowe zagrożenia lub luki w bezpieczeństwie znacznie szybciej niż indywidualne przedsiębiorstwo”.

Dostępność

Rozwiązanie Panda Cloud Office Protection 5.05 jest już dostępne na stronie Panda Security. Aktualni partnerzy i klienci zostaną automatycznie i bezpłatnie przeniesieni do nowszej wersji.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: