eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe komputery i notebooki Acer

Nowe komputery i notebooki Acer

2010-09-13 00:03

Nowe komputery i notebooki Acer

Acer Aspire Revo R3700 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Podczas tegorocznych targów IFA odbywających się w dniach 3-8 września w Berlinie, firma Acer zaprezentowała kilka nowości produktowych, które pojawią się na polskim rynku jeszcze w tym roku. Pierwszą z nowości zaprezentowanych w Berlinie był komputer Aspire Revo 3700. Nie mogło też zabraknąć nowości notebookowych. Firma Acer zaprezentowała dwa nowe modele: Aspire 5745DG z wyświetlaczem 3D oraz Aspire 5745P z dotykowym ekranem.

Przeczytaj także: Nowe notebooki Acer Aspire 7745 i 5745

fot. mat. prasowe

Acer Aspire Revo R3700

Acer Aspire Revo R3700

Pierwszą z nowości zaprezentowanych w Berlinie był komputer Aspire Revo 3700. Komputer ten ma niewielką obudowę, o objętości 1 litra, i jest wyposażony w wydajny układ graficzny. Cienka konstrukcja sprawia, że Aspire Revo 3700 pasuje do wystroju każdego pokoju w domu. Dzięki pełnej funkcjonalności komputera PC może być centrum rozrywki dla całej rodziny zapewniając dostęp do muzyki, filmów i zdjęć, jak również pozwalając na strumieniowe przesyłanie multimediów o dużej rozdzielczości.

Nowy komputer firmy Acer jest wyposażony w wydajny układ graficzny NVIDIA® ION™ oraz procesor Intel® Atom™ D525. Dzięki układowi ION, Aspire Revo 3700 umożliwia oglądanie filmów o rozdzielczości FullHD 1080p, wyświetla obraz z gier DirectX 10 z dużą prędkością klatek, a także pozwala na wyświetlanie obrazu 3D. Pomimo zmniejszonych gabarytów, Aspire Revo 3700 zapewnia wydajność graficzną godną multimedialnego komputera PC.

fot. mat. prasowe

Acer AS5745D

Acer AS5745D

Podczas targów IFA nie mogło zabraknąć nowości notebookowych. Firma Acer zaprezentowała dwa nowe modele: Aspire 5745DG z wyświetlaczem 3D oraz Aspire 5745P z dotykowym ekranem.

Nowy notebook Aspire 5745DG jest domowym oraz przenośnym centrum rozrywki. Wyświetlacz Acer CineCrystal™ 120 Hz HD o przekątnej 15,6” współpracuje z technologią NVIDIA® 3D Vision™ wyświetlając obraz 3D. Dzięki panelowi HD o formacie 16:9 oraz podświetleniu LED, zapewniającemu dobre nasycenie barw, ostrość szczegółów oraz mały pobór moc, filmy i gry ożywają nabierając niezwykłego realizmu.

Układ graficzny NVIDIA® GeForce® GT 425M wraz ze zoptymalizowanym systemem Dolby Home Theater® trzeciej generacji umożliwiają wyświetlanie dynamicznego obrazu oraz uzyskanie realistycznych efektów dźwiękowych, a tym samym gwarantują dobrą rozrywkę. Wbudowany port HDMI, obsługujący przesyłanie obrazu 3D, pozwala na łatwe podłączenie notebooka do telewizora z dużym ekranem i uzyskanie kinowej rozrywki w warunkach domowych.

Notebooki z rodziny Aspire 5745DG radzą sobie z każdym zadaniem oraz dostosowują wydajność do bieżącego obciążenia systemu, ponieważ są oparte na procesorach do komputerów przenośnych Intel® Core™ i7, i5 oraz i3. Od dynamicznych gier po tworzenie i edytowanie cyfrowych multimediów oraz użytkowanie aplikacji o dużych wymaganiach, notebooki umożliwiają efektywną pracę wielozadaniową oraz rozrywkę z obrazem o dużej rozdzielczości.

fot. mat. prasowe

Monitory LCD Acer S2

Monitory LCD Acer S2

Nowe notebooki Aspire 5745P są wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 15,6’’ dużej jasności, rozdzielczości HD i formacie 16:9, dzięki czemu nadają się do rozrywki, a zwłaszcza do oglądania kinowych filmów. Punktem początkowym dotykowej obsługi komputera jest interfejs Acer TouchPortal, który daje dostęp do plików multimedialnych oraz urządzeń, pozwala na przeciąganie i upuszczanie zdjęć, odtwarzanie plików wideo, oglądanie nagrań DVD oraz przełączanie formatów poprzez dotknięcie wirtualnego przycisku. Interfejs ten łączy urządzenia, dzięki czemu w celu wydrukowania zdjęć wystarczy przeciągnąć je do ikony drukarki.

Różnorodne układy graficzne, wraz z zoptymalizowanym systemem Dolby Home Theater® trzeciej generacji umożliwiają wyświetlanie dynamicznego obrazu oraz odtwarzanie realistycznych efektów dźwiękowych. W celu zapewnienia dobrej jakości rozrywki, wybrane modele notebooków są oferowane z napędem Blu-ray Disc™, który odtwarza wielokanałowe efekty dźwięku przestrzennego, muzykę o dużej rozdzielczości oraz realistyczny, obraz o precyzyjnie odwzorowanych szczegółach.

Ponadto na targach IFA można było zapoznać się z najnowszą ofertą projektorów i monitorów Acer. Pokazano między innymi mini projektor C20 oraz cienkie monitory z serii S2.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: