eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Acer Chromebook R11 z czterema trybami pracy

Acer Chromebook R11 z czterema trybami pracy

2015-09-09 10:49

Acer Chromebook R11 z czterema trybami pracy

Acer Chromebook R11 © fot. mat. prasowe

Acer poszerza swoją ofertę Chromebooków o pierwszy konwertowalny model – R 11, który pozwala użytkownikom pracować w czterech trybach: laptopa, tabletu, namiotu oraz wyświetlacza. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Celeron, kamerę internetową HD z funkcją HDR, technologię 2x2 MIMO 802.11ac oraz wydajną baterię.

Przeczytaj także: Acer Chromebook 14 for Work

Ekran HD (1366 x 768) 11,6 cala charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia. Chromebook R 11 został wyposażony w kamerę internetową HD z funkcją HDR (High Dynamic Range), pomagającą w poprawie ekspozycji kadru. Ekran LCD z podświetleniem LED może być obsługiwany dotykowo i wspiera 10-puktową obsługę multi-touch, dzięki czemu nawigacja stron internetowych i korzystanie z aplikacji stają się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Acer Chromebook R 11 ma grubość 19,2 mm i waży mniej niż 1,25 kg. Przesył danych jest wyjątkowo szybki dzięki technologii bezprzewodowej łączności 2x2 MIMO 802.11ac. Chromebook R 11 napędzany jest przez procesor Intel Celeron, posiada port USB 3.0, a jego bateria umożliwia pracę nawet przez 9,5 godziny. Dzięki technologii nanodruku górna pokrwa zawiera teksturowe, metaliczne wykończenie.

Cztery tryby dla wygody użytkowników


Chromebook R 11 posiada opatentowany zawias, umożliwiający obrót ekranu o 360 stopni. Zawias z podwójnym momentem obrotowym powoduje, że wyświetlacz jest bezpieczny i stabilny podczas obsługi dotykowej i płynnie przechodzi między różnymi trybami pracy. Kierunek emisji dźwięku automatycznie dostosowuje się do zmiany ułożenia urządzenia.
  • Użytkownicy mogą korzystać z trybu laptop, gdy zamierzają wygodnie pisać na klawiaturze lub też gdy potrzebują wysłać dużą ilość komunikatów.
  • Po obrocie wyświetlacza o 180 stopni i ustawienie Chromebooka w tryb wyświetlacza można wygodnie oglądać multimedia.
  • Tryb namiotu daje możliwość pracy w zatłoczonych, ciasnych miejscach i podczas podróży.
  • Obrót wyświetlacza o 360 stopni spowoduje przejście w tryb tabletu, sprawiający, że przeglądanie treści w Internecie jest wygodniejsze.


Chrome jest systemem bezpiecznym i łatwym w użyciu


Acer Chromebook R 11 jest idealnym urządzeniem dla klientów, którzy chcą przeglądać, edytować i tworzyć pliki w programach typu Microsoft Office Online i Google Docs. Chromebooki są łatwe w użyciu, a z ich pomocą można bez problemu dzielić się treściami z innymi użytkownikami, jednocześnie mając dostęp do własnych dokumentów online z każdego miejsca. Gromadzenie danych na Google Drive jest bezpieczne i gwarantuje, że najnowsza wersja pliku jest zawsze dostępna oraz że jest on chroniony nawet w przypadku kradzieży urządzenia.

fot. mat. prasowe

Acer Chromebook R11

Jest to pierwszy na świecie konwertowalny model Chromebooka – może pracować w czterech trybach: wyświetlacza, laptopa, tabletu i namiotu


Kwestia bezpieczeństwa jest kluczowym czynnikiem system operacyjnego Chrome, ponieważ jest on automatycznie aktualizowany i chroniony przez ciągle zmieniającymi się zagrożeniami czyhającymi na użytkownika.

Ceny oraz dostępność


Acer Chromebook R 11 będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce w cenach od 1299 PLN. Daty wprowadzenia na rynek zostaną podane przed wprowadzeniem do sprzedaży.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: