eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › HP Compaq 8000 Elite

HP Compaq 8000 Elite

2009-12-08 00:10

HP Compaq 8000 Elite

© fot. mat. prasowe

Firma HP wprowadza na rynek komputer stacjonarny dla firm HP Compaq 8000 Elite. HP Compaq 8000 Elite oferują chipset Q45 Express, zintegrowaną kartę graficzną GMA 4500, procesory Intel Core 2 Duo lub Core 2 Quad(3), obsługę pamięci DDR3 SDRAM i system operacyjny Microsoft Windows 7.

Przeczytaj także: HP Compaq 6000/6005 Pro

fot. mat. prasowe

System umożliwia zainstalowanie maksymalnie dwóch dysków twardych o pojemności 1 TB dla każdego z nich oraz opcjonalnie czytników kart pamięci i gniazda na kartę SD do obudowy typu Ultra-Slim.

Pełna obsługa DirectX10(6) zapewnia ostry obraz wideo i umożliwia korzystanie z grafiki 3D. Dla większej elastyczności HP Compaq 8000 Elite oferuje zintegrowaną kartę graficzną Intel GMA 4500, która zapewnia obsługę dwóch monitorów, oraz dwa gniazda PCI Express x16 umożliwiające łatwą instalację dwóch kart graficznych i korzystanie z czterech monitorów.

Komputer HP Compaq 8000 Elite jest dostępny w trzech rozmiarach — jako Ultra-Slim Desktop i Small Form Factor oraz jako miniwieża, która umożliwia elastyczną rozbudowę. Ponadto oferuje magistralę Serial ATA (SATA) z funkcją Native Command Queuing (NCQ) i technologią Self Monitoring Analysis and Reporting Technology IV (SMART IV), co umożliwia przesyłanie danych do zewnętrznych urządzeń pamięci masowej.

HP Compaq 8000 Elite jest wyposażony w możliwość zdalnego administrowania jego zasobami oraz w zaawansowane rozwiązania sprzętowe i programowe. Komputer ten wspomaga przedsiębiorstwa oraz klientów z sektora publicznego w optymalnym zarządzaniu zużywaną energią oraz obniżaniu związanych z tym kosztów.

Komputery z serii HP Compaq 8000 Elite zostały wyposażone w Intel® Stable Image Platform Program (SIPP) umożliwia użytkownikom tworzenie i wdrażanie jednolitych platform biznesowych oraz ułatwia proces planowania i wprowadzania zmian w infrastrukturze IT firmy dzięki dostępności procesorów przez co najmniej 15 miesięcy.

Ponadto program pozwala na powiadamianie o planowanych zmianach w ofercie produktów, dzięki czemu klienci są informowani o nich nawet z 60-dniowym wyprzedzeniem, co pozwala zminimalizować potencjalne przestoje. Klienci mogą także usprawnić zarządzanie i skrócić przerwy w działaniu stanowisk dzięki elementom pomagającym w zarządzaniu komputerem i całym cyklem życia, w tym procesorom Intel Core™ 2 z technologią Intel vPro, które poprawiają efektywność działania środowisk komputerowych w przedsiębiorstwach.

Komputer HP Compaq 8000 Elite jest wyposażony w zabezpieczenia HP, które uniemożliwiają dostęp do poufnych danych w przypadku utraty albo kradzieży całego komputera lub dysku twardego. Technologia Drive Encryption z HP ProtectTools szyfruje informacje na dysku, co uniemożliwia ich odczytanie przez osoby nieupoważnione.

Dostępny jest także pakiet oprogramowania HP ProtectTools Security Software Suite, który ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, w tym jednokrotne logowanie, uwierzytelnianie, ograniczenia odczytu i zapisu, usuwanie plików, a nawet śledzenie i lokalizowanie, co ułatwia działania organom prawnym w przypadku kradzieży.

Komputer HP Compaq 8000 Elite jest wyposażony w energooszczędny zasilacz HP do komputerów stacjonarnych (sprawność na poziomie 89%), spełniający wymagania standardu 80 PLUS Gold(1). Ma certyfikaty EPEAT® Gold(2) i ENERGY STAR®. Aby ułatwić przedsiębiorstwom obniżenie kosztów energii, HP wyposaża komputery HP Compaq 8000 Elite w fabrycznie zainstalowane oprogramowanie HP Power Manager v2.0, które kontroluje zużycie energii przez komputer, łącząc kilka ustawień zasilania w jednym narzędziu. Poprzez jedno kliknięcie użytkownik ma wgląd do szczegółowego monitorowania ustawień zasilania i zużycia energii, co ułatwia zarządzanie kosztami.

Komputery HP Compaq 8000 Elite są dostępne w sprzedaży od grudnia 2009 r. z ceną wstępną 430 EUR.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: