eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Oferta dla samorządów

Oferta dla samorządów

2004-04-22 12:30

Firmy Microsoft i Logotec Engineering poinformowały o wspólnym projekcie skierowanym do urzędów administracji publicznej. Proponowane rozwiązanie ma pomóc w wypełnianiu obowiązków administracji publicznej wynikających z Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Przeczytaj także: Aurox - bezpłatny BIP

Ustawa o dostępie do informacji publicznej od 1 stycznia 2004 nakłada na samorządy lokalne obowiązek udostępniania w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) m.in. informacji o stanie załatwianych spraw oraz kolejności ich załatwiania.

Wspólna oferta, którą jest System Zarządzania Dokumentami i Prowadzenia Spraw Logotec DDM9000® Web Edition zintegrowany z Microsoft BizTalk Server, pomaga w wypełnianiu tych obowiązków. Pozwala również na zachowanie obecnie posiadanego przez urzędy oprogramowania.

"Aby spełnić wymagania Ustawy każda gmina musiałaby posiadać zintegrowany system zarządzania urzędem wraz z systemem obiegu dokumentów i prowadzenia spraw. Nasza propozycja umożliwia zebranie informacji związanych z kontrolą przepływu dokumentów i załatwianiem spraw z całego urzędu wykorzystując do tego posiadane już rozwiązania. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów ponoszonych przez administrację." – powiedział Henryk Klimek, Wiceprezes Zarządu Logotec Engineering.


oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Licznik modemowy Netii

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: