eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Aurox - bezpłatny BIP

Aurox - bezpłatny BIP

2004-10-08 00:20

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej nakłada na podmioty wykonujące zadania publiczne obowiązek przygotowania i udostępniania Biuletynu Informacji Publicznej na stronach internetowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom takich instytucji, Aurox Sp. z o.o. stworzyła Aurox BIP Server.

Przeczytaj także: Oferta dla samorządów

Aurox BIP Server to specjalistyczna dystrybucja Linuksa, stworzona w oparciu o system Aurox Linux, umożliwiająca uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej.

Po instalacji Aurox BIP Serwera na komputerze otrzymujemy kompletny system operacyjny, wszystkie potrzebne narzędzia i programy oraz gotowy serwis internetowy, spełniający wszystkie wymagania wymienione w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

System jest darmowy, nie wymaga żadnych opłat z tytułu użytkowania, można go swobodnie redystrybuować. Przygotowana została także oferta szkoleń i pomocy technicznej dla zainteresowanych instytucji.

Premiera systemu Aurox BIP Server odbędzie się podczas konferencji Informatyka w Administracji. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Informatyzacji.

Aurox BIP Server jest pierwszym elementem programu "Aurox w administracji". Celem akcji jest przygotowanie i promocja nowoczesnych i bezpiecznych rozwiązań dla polskiej administracji opartych na otwartych standardach.

oprac. : Beata Szkodzin / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

P2P trzeciej generacji

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: