eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows Live Wave 3 po polsku

Windows Live Wave 3 po polsku

2008-12-17 13:12

Firma Microsoft zaprezentowała w swojej ofercie Windows Live Wave 3. Windows Live to serwis internetowy udostępniający szereg bezpłatnych narzędzi oraz aplikacji pomagających komunikować się przez Internet, który po raz pierwszy został udostępniony w polskiej wersji językowej.

Przeczytaj także: Microsoft wprowadzi nową usługę CRM

Zarejestrowany w Windows Live użytkownik otrzymuje do dyspozycji zestaw rozwiązań dzięki którym może utrzymywać kontakty z bliskimi i znajomymi, jak również narzędzia wspierające jego obecność na portalach społecznościowych, blogosferze, a także aplikacje pozwalające przechowywać prywatne dane. Dostęp do wszystkich funkcjonalności wymaga jednego loginu i hasła. Dodatkowo platforma Windows Live, dostępna także w języku polskim, została zintegrowana z serwisem społecznościowym Fotka.pl. Dzięki temu można wymieniać zasoby jakie użytkownik zebrał na Fotka.pl z profilem na Windows Live. Prace wdrożeniowe rozpoczęły się w 2009 roku.

Nowa wersja Windows Live posiada szereg nowych funkcji. Lista najważniejszych zmian to:

Windows Live Hotmail – usługa kont pocztowych. Pojemność Windows Live Hotmail została powiększona do 5GB. Jednocześnie programiści Microsoft zaimplementowali w nowej poczcie filtr antyspamowy, a samo działanie poczty zostało przyspieszone. Dzięki Windows Live Hotmail użytkownik może zintegrować wszystkie swoje konta e-mail i odbierać nadsyłaną na nie pocztę przy pomocy Windows Live Hotmail. Ponadto poprawiono kalendarz, którym można dzielić się z innymi użytkownikami i zintegrować go z programem Microsoft Outlook.

Windows Live Messenger – komunikator internetowy. Wśród nowych funkcji należy wymienić możliwości personalizacji wyglądu komunikatora oraz zintegrowanie funkcji „What’s New”, która umożliwia ustawianie aktualnego statusu nie tylko w komunikatorze, ale wszystkich aplikacjach Windows Live. Natomiast opcja dzielenia się zdjęciami za pomocą komunikatora, w nowej wersji została uproszczona do przeciągnięcia i upuszczenia wybranego zdjęcia. W Windows Live Messenger zaktualizowano również system zarządzania kontaktami. Ponadto użytkownicy otrzymali możliwość tworzenia konferencji poprzez WLM, w których na raz może brać udział do dwadziestu osób w jednej chwili.

Spaces – miejsce do tworzenia własnej strony internetowej. Dzięki Spaces użytkownik może na bieżąco umieszczać zdjęcia, wpisy na blogu oraz instalować widżety. W nowej wersji użytkownik posiada możliwość publikacji wpisu bloga także na innych platformach blogowych, gdzie ma swoje profile.

Windows Live Groups – nowa usługa w ramach Windows Live, dzięki której grupy osób zainteresowane danym tematem czy też współpracujące w ramach zespołów mogą nie tylko ze sobą dyskutować, ale również wymieniać się zdjęciami i plikami. Usługa pozwala prowadzić także wspólny kalendarz zespołu i prowadzić dyskusje za pomocą chata.

Windows Live FrameIt – usługa, która pozwala przesyłać dane bezpośrednio na cyfrowe ramki. FrameIt pozwala przesyłać zdjęcia, informacje z serwisów pogodowych czy newsowych bezpośrednio do cyfrowej ramki podłączonej do Internetu.

Windows Live Photo – usługa do zarządzania katalogiem zdjęć. Umożliwia tworzenie pokazów slajdów, zaznaczanie wybranych osób na zdjęciach oraz dzielenie się fotografiami z innymi przez pocztę Hotmail, Live Groups, Live Events czy wysyłanie je na cyfrowe ramki. Opublikowane zdjęcia znajomi mogą komentować, a dzięki usłudze „What’s News” na bieżąco można śledzić jakie zdjęcia wstawiają oni na swoje profile.

Windows Live Profile – umożliwia użytkownikom rejestrowanie i publikowanie ich aktywności w około pięćdziesięciu serwisach partnerskich. Dzięki temu nasi znajomi dowiedzą się jakie odwiedzamy serwisy, gdzie dyskutujemy, na jaki temat, jak publikujemy zdjęcia itd. Oczywiście możemy określać poziom dostępu znajomym do poszczególnych informacji według własnego uznania.

SkyDrive - to bezpłatny wirtualny twardy dysk o pojemności 25GB.


oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Windows Live, Windows Live Wave, Microsoft

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: