eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Windows Live Hotmail w nowej wersji

Windows Live Hotmail w nowej wersji

2010-05-21 09:34

Windows Live Hotmail w nowej wersji

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Najnowsza wersja poczty Hotmail pomoże utrzymać porządek w korespondencji, pozwoli zaoszczędzić czas przy wykonywaniu codziennych zadań, a także sprawi, że praca z dokumentami Office będzie łatwiejsza.

Przeczytaj także: Microsoft Office Web Apps dla poczty Hotmail

W czasie wakacji rozpocznie się zaplanowana na kilka miesięcy przeprowadzka ponad 365 milionów użytkowników kont pocztowych największego na świecie systemu poczty elektronicznej Windows Live Hotmail do nowej, szybszej i bardziej funkcjonalnej wersji. Po jej zakończeniu Internauci będą mogli m.in. korzystać z unikalnych i wszechstronnych funkcji konfigurowania skrzynki pocztowej, w zależności od indywidualnych potrzeb. Korespondencję z wybraną osobą można będzie przeglądać w wątkach lub w tradycyjny sposób, np. według daty czy nadawców. Jednym kliknięciem można będzie też sprawić, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych, lub tylko te, które zawierają zdjęcia, filmy wideo czy też dokumenty Office. Rozbudowano też pole wyszukiwania, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał uruchamiać dodatkowych funkcji. Wystarczy wpisać tylko jedną literę, aby skorzystać z zaproponowanych sugestii. Utrzymanie porządku w skrzynce odbiorczej będzie jeszcze łatwiejsze. Będzie można między innymi szybko kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zablokować przesyłki pocztowe przychodzące z tego adresu.
Ponadto, najnowsza wersja Hotmail zaoferuje sprawniejszą ochronę antyspamową, która znacznie wykracza poza standardowe filtry. Będą one działały w czasie rzeczywistym i obejmowały również wiadomości, które użytkownik dostał wcześniej. Z kolei wiadomości np. z banków będą dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła. Poczta Hotmail będzie też zapamiętywała indywidualne preferencje antyspamowe użytkowników.

Dzięki najnowszej wersji Windows Live Hotmail wzrośnie efektywność naszej pracy. Teraz nie będziemy musieli otwierać nowych okien przeglądarki, aby obejrzeć załącznik. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra będą zintegrowane z wiadomością. Wystarczy kliknąć na miniaturę filmu, aby uruchomić odtwarzacz. Można będzie dzielić się swoimi zdjęciami ze znajomymi bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na swoim koncie pocztowym, jak i na koncie odbiorcy. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, zaoferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Zdjęcia w wiadomości będą przesyłane jako miniatury, a kliknięcie na nie pozwoli obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

W nowej wersji Hotmail stale będziemy widzieli, kto z naszych znajomych jest dostępny online i będziemy mogli przesłać do niego wiadomość przy pomocy zintegrowanego z pocztą komunikatora Windows Live Messenger. Co więcej, jeżeli nasz rozmówca nie będzie aktywny, możemy wysłać wiadomość SMS na jego komórkę. Poczta nowej generacji Hotmail zintegruje listę kontaktów w ramach wszystkich usług Windows Live, a także z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy MySpace. Dzięki temu wszystkie nasze kontakty znajdą się w jednym miejscu i nie będą zduplikowane, co zdecydowanie ułatwi utrzymywanie kontaktu z wybranymi osobami.
Pod koniec 2010 roku w Windows Live Hotmail zaoferuje również możliwość korzystania z bezpłatnego pakietu Office Web Apps. Gdy dostaniemy e-mail z załączonym dokumentem Office (Word, Excel*, PowerPoint), będziemy mogli go otworzyć w przeglądarce, nawet wtedy, gdy na komputerze nie jest zainstalowany Office (albo gdy mamy starszą wersję programu). Dokumenty Office Web Apps przesłane jako załączniki do skrzynki Hotmail będą wyglądały dokładnie tak samo jak w programie Office. Jednym przyciskiem można przejść z przeglądania dokumentu do jego edycji. Okno przeglądarki służące do pracy z dokumentami Web Apps zawiera taką samą wstążkę i przyciski, jak programy pakietu Microsoft Office. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji Hotmail, SkyDrive oraz Office Web Apps, aby można było wysyłać, odbierać i dzielić się dokumentami ze swoimi znajomymi czy współpracownikami.
Odejście od komputera nie musi oznaczać braku dostępu do poczty e-mail. Usługa Hotmail działa również na telefonach komórkowych, tak więc można korzystać z niej nawet w trybie offline. Dzięki funkcji poczty e-mail w trybie push wiadomości przysyłane są z serwera do skrzynki, dzięki czemu można je oglądać w przeglądarce czy na telefonie komórkowym bez zbędnych opóźnień. Można również zsynchronizować pocztę, kalendarz i kontakty w telefonie tymi w skrzynce pocztowej i na odwrót. Klienta poczty Hotmail można zainstalować na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Windows Phone, urządzeniach BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów.

W czasie wakacji rozpocznie się zaplanowana na kilka miesięcy przeprowadzka na nową wersję poczty Hotmail, która potrwa kilka miesięcy.

Przeczytaj także: Windows Live Essentials 2011 Windows Live Essentials 2011

Przeczytaj także

Nowy AVG Security Toolbar

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: