eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Gadu-Gadu beta z odtwarzaczem radiowym

Gadu-Gadu beta z odtwarzaczem radiowym

2008-11-17 13:59

Gadu-Gadu wprowadziło 17 listopada 2008 r. nową wersję beta komunikatora Gadu-Gadu - build 6901. Zmiany wprowadzone w nowej wersji obejmują m.in. wprowadzenie obsługi wybranych linków www, dzięki którym można za pomocą przeglądarki internetowej np. otwierać okno rozmowy na GG.

Przeczytaj także: Nowe Gadu-Gadu beta już dostępne

Nowa wersja Gadu-Gadu posiada odtwarzacz radiowy (w technologii MPEG HE-AAC v2) zintegrowany z komunikatorem, służący do słuchania platformy Open.fm. Odtwarzacz powstał we współpracy z instytutem Fraunhofer ISS, dzięki czemu użytkownik nie musi, tak jak dotychczas, instalować i uruchamiać dodatkowego programu do odtwarzania muzyki. Rozwiązanie to poprawia stabilność działania komunikatora. Open.fm oferuje obecnie 36 kanałów muzycznych.

Gadu-Gadu oferuje ponadto funkcjonalność „drag&drop” (przeciągnij i upuść) przy przesyłaniu obrazków w trakcie rozmowy na GG (należy „złapać” obrazek i przeciągnąć go do okna rozmowy) oraz obsługuje specjalne linki na www, za pomocą których użytkownicy mogą za pośrednictwem przeglądarki stron internetowych otwierać okno rozmowy na GG, dodawać kontakt do swojej listy w komunikatorze, nawiązywać bezpośrednio połączenie głosowe z numerem GG czy też ustawiać opis na swoim numerze GG (spośród opisów, które umieszczone są na stronie www).

Nowa wersja beta Gadu-Gadu, tak jak poprzednia, posiada także technologię rozmów głosowych GIPS, która pozwala użytkownikowi komunikatora na prowadzenie rozmów głosowych w dobrej jakości, wykonywanie połączeń na numery telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz na dzwonienie pomiędzy numerami GG w sieci w oparciu o infrastrukturę technologiczną.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: