eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowe Gadu-Gadu beta już dostępne

Nowe Gadu-Gadu beta już dostępne

2008-08-19 12:44

18 sierpnia 2008 r. ukazało się kolejne wydanie testowej wersji komunikatora Nowe Gadu-Gadu beta (build 6001), które po zakończeniu testów i wprowadzeniu funkcjonalności, zastąpi stabilną wersję Gadu-Gadu 7.7 Classic. W wydanej wersji została udostępniona możliwość ustawiania hasła do profilu, czy szyfrowanie profilu (także zawartości archiwum rozmów).

Przeczytaj także: Nowe Gadu-Gadu beta (build 7218)

Nowe Gadu-Gadu beta wprowadza szereg funkcjonalności. W nowej wersji możliwe jest wprowadzenie hasła do profilu, jak również szyfrowanie profilu, które obejmuje archiwum (algorytm AES256) oraz główne pliki konfiguracyjne (algorytm BlowFish). Poza tym dostępny jest import z pliku w formatach 7.x i Nowe GG beta, eksport do pliku w formacie Nowe GG beta oraz usuwanie listy kontaktów z serwera. Program w wersji beta posiada także takie funkcjonalności jak: informowanie użytkowników o nowościach (pasek informacyjny na dole listy kontaktów), nowe okno wyboru emotek oraz możliwość dodania menu zarządzania oknem w pasku zadań (po kliknięciu prawym klawiszem myszki), co wiąże się ze zmianą w mechanizmie maksymalizacji i minimalizacji okien.

Nowe Gadu-Gadu beta (build 6001) oferuje również nowe opcje w konfiguracji. W zakładce Komunikator znajduje się opcja wyłączenia wyświetlania pionowych opisów oraz pokazywania listy kontaktów zawsze na wierzchu, natomiast w zakładce Profil: Zmiana nazwy profilu i Ustawianie hasła do profilu. Ponadto zmiany zostały wprowadzone w zakładkach Użytkownik (ustawianie poziomu widoczności pól płeć i data urodzenia), Status oraz Archiwum. Dodatkowo usunięto szereg błędów i crashe, w tym błąd w obsłudze socketów w warstwie komunikacji z serwerem GG, czy w przesyłaniu plików.

Inne wprowadzone zmiany i poprawki to m.in.:
 • Powiadomienia o nadchodzących wiadomościach: Dźwięk powiadomienia o przychodzącej wiadomości przy każdej wiadomości; Wydłużenie czasu pokazywania powiadomienia; Czekające powiadomienia pokażą się po wyjściu ze stanu bezczynności; Ikona powiadamiająca o przyjściu nowej wiadomości została zmieniona z wykrzyknika na kopertę (we wszystkich skórkach poza skórką Galaktyka).
 • Enter w oknie wyszukiwania listy kontaktów otwierający okno rozmowy z kontaktem (jeśli po filtrowaniu został jeden kontakt).
 • Pokazywanie czasu rozmowy audio w trakcie trwania rozmowy.
 • Podsumowania na zakończenie rozmowy audio (czas trwania i dostępne środki na koncie).
 • Nowy status - trwa logowanie, w trakcie logowania do serwera GG.
 • Gadu Radio w tray. Minimalizacja radia do tray, zamiast do paska zadań.
 • Dodanie możliwości kopiowania opisu do schowka.
 • Zapisywanie stanu - rozmowa w widoku tabkowym i nietabkowym po zamknięciu aplikacji.
 • Pokazywanie daty dla wiadomości starszych niż jeden dzień w oknie rozmowy (długo włączony komunikator).
 • Zmiany w obsłudze grupy Ignorowani: Pokazuje się zawsze na dole listy kontaktów; Nie wyskakują powiadomienia o zmianach statusów kontaktów z grupy ignorowanych; Nie rozwijanie po przeniesieniu do niej kontaktu.
 • Zmiana filtru w oknie szybkiego wyszukiwania (pokazuje kontakty, które spełniają wszystkie kryteria, a nie dowolne z nich).
 • Zabezpieczenie przed ustawianiem nazwy profilu na taki jak hasło.
 • Zamykanie okna rozmowy przy użyciu "Esc".
 • Poprawne rozpoznawanie płci na podstawie imion.
 • Zmiana domyślnego awatara na liście kontaktów i w oknie rozmowy na mniejszego i mniej agresywnego.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Mobilne Gadu-Gadu 3.3.1

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: