eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rozwój firm a kadra zarządzająca 2008

Rozwój firm a kadra zarządzająca 2008

2008-05-26 00:55

Rozwój firm a kadra zarządzająca 2008

Czynniki zewnętrzne wpływające na organizację © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma IBM poinformowała o nowych wynikach badania pod tytułem "CEO Study" przeprowadzonego przez Instytut IBM for Business Value na grupie ponad 1000 prezesów i liderów firm z sektora publicznego i prywatnego na świecie. Badanie, którego głównym celem było poznanie nowych obszarów planowanych inwestycji, umiejętności zarządzania zmianą i zidentyfikowanie nadchodzących trendów wskazuje kadrze zarządzającej główne kierunki istotne dla rozwoju ich firm w przyszłości.

Przeczytaj także: Rozwój firm a kadra zarządzająca 2010

Z tegorocznego raportu CEO Study zatytułowanego „Przedsiębiorstwo Przyszłości” wynika, że przeważająca liczba przedstawicieli kadry zarządzającej wykazuje większą niż dotąd chęć wprowadzania zmian w poszczególnych obszarach działalności biznesowej. 8 prezesów na 10 przyznaje, że konieczność wprowadzania zmian decyduje o ich sukcesie rynkowym. Jednocześnie, jak wykazało badanie, w ciągu ostatnich dwóch lat luka pomiędzy zdolnością do zarządzania zmianą, a skalą nadchodzących zmian wzrosła trzykrotnie. Podczas, gdy liczba przedstawicieli kadry menedżerskiej pomyślnie zarządzającej zmianami od roku 2006 wzrosła z 57 do 61 procent, w tym samym czasie do 60 procent wzrosła liczba menadżerów, którzy deklarują osiągnięcie w tym procesie niewielkich sukcesów lub wręcz porażki. Ogólnie, badani CEO oceniają, że ich zdolność do zarządzania zmianami jest o 22 procent mniejsza, niż oczekiwali.

fot. mat. prasowe

Czynniki zewnętrzne wpływające na organizację

Czynniki zewnętrzne wpływające na organizację

"„Przedsiębiorstwa Przyszłości” to nowi liderzy rynkowi, którzy akceptują zmianę, jako stan, który na stałe wpisuje się w działalność każdej organizacji. Dyrektorzy generalni i prezesi, którzy wykazują zdolność do zarządzania dużymi zmianami wiedzą, że docierając do nowej kategorii klientów i zmieniając model biznesowy mogą pokonać konkurencję" – powiedział Wojciech Pytel, dyrektor działu IBM Global Business Services. "Oczywiste jest, że wybijający się gracze rynkowi, dzięki wykorzystaniu zmiany w zarządzanej przez siebie organizacji zwiększają dystans pomiędzy konkurencją. Z raportu wynika, że głównym motorem napędzającym zmiany będą czynniki rynkowe, wiedza i umiejętności ludzkie oraz czynniki technologiczne" – dodał.

Łącznie 83 procent prezesów i dyrektorów generalnych, wśród których zostały przeprowadzone badania, spodziewa się w najbliższej przyszłości znaczących zmian, co oznacza duży, bo aż 28 procentowy wzrost w ciągu zaledwie dwóch lat. Badani szczególnie wyraźnie skupiają się na własnej bazie klientów. Prezesi znacznie zwiększają inwestycje związane z adresowaniem potrzeb do coraz lepiej poinformowanych klientów.

Ekspansja w metodach dostępu do informacji wpłynęła na powstanie nowej grupy klientów, która zgłasza zapotrzebowanie na każdy typ informacji produktowej, a swoje poglądy, oczekiwania i zdobytą wiedzę rozpowszechnia na szeroką skalę za pośrednictwem Internetu czy telefonu komórkowego. Klienci zaliczani do tej kategorii zmieniają się z biernych w bardziej zaangażowanych - „Konsumenci” stają się „Producentami”, przesyłają treści o charakterze rozrywkowym i reklamowym innym. Jednocześnie, od firm, z którymi decydują się współpracować wymagają elastyczności i określonej reakcji. Mimo, iż ta kategoria klientów jest bardziej wymagająca, większość badanych menadżerów nie postrzega ich jako zagrożenia. Przeciwnie, zdaniem CEO są oni szansą otrzymania zróżnicowanych usług, kreują potrzeby wyższego rzędu i mają swój udział w generowaniu kapitału w oparciu o nowo powstające możliwości rynkowe.

 

1 2 3

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: