eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Windows: nowe zagrożenie

Windows: nowe zagrożenie

2007-04-03 00:57

F-Secure, firma zajmująca się ochroną antywirusową i zapobieganiem włamaniom komputerowym, poinformowała o odkrytym w piątek zagrożeniu nazwanym ANI, które wykorzystuje pliki animacji kursora zastosowane w systemie Windows. Przez weekend (31.03 -01.04.2007) ilość ataków przeprowadzonych z wykorzystaniem exploita znacznie wzrosła. Większość z nich jest wiązana z różnymi grupami hakerów z Chin.

Przeczytaj także: Luki i łaty systemu Windows w 2008 r.

W niedzielę pojawił się pierwszy robak wykorzystujący exploita. Podczas weekendu większość ataków przeprowadzonych zostało za pomocą dziesiątek stron www, z których złośliwy kod był pobierany przez odwiedzających używających najbardziej powszechnej wersji przeglądarki Internet Explorer.

Do tej pory Microsoft nie udostępnił łaty zabezpieczającej przed wykorzystaniem luki. Z tego powodu najlepszym sposobem ochrony komputera jest korzystanie z produktów antywirusowych, które blokują dostęp do systemu niebezpiecznym plikom ANI.

"Przez cały weekend obserwowaliśmy wzmożoną aktywność związaną z odkrytą luką, która stanowi kuszącą okazję dla cyberprzestępców. Exploita można łatwo modyfikować i udostępniać za pomocą stron www lub poprzez e-mail. Mamy nadzieję, ze Microsoft udostępni wkrótce odpowiednie zabezpieczenia" – powiedział Mikko Hypponen, dyrektor zespołu badawczego F-Secure.

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: luki w oprogramowaniu, dziury, Windows, luki, exploity

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: