eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Biurowiec Craft w Katowicach oddany do użytku

Biurowiec Craft w Katowicach oddany do użytku

2023-08-30 12:18

Biurowiec Craft w Katowicach oddany do użytku

Biurowiec Craft w Katowicach © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Biurowiec Craft w Katowicach został oddany do użytku. Inwestycja belgijskiego dewelopera Ghelamco ma 26 700 mkw. i została umiejscowiona w centrum Katowic, obok Silesia City Center oraz w bliskiej odległości od Spodka.

Przeczytaj także: Biurowce w Katowicach: na koniec II kw. 2023 w budowie 86 400 mkw.

Biurowiec Craft wznosi się na wysokość 55 metrów, ma układ tarasowy. Na jego przeszklonej fasadzie widoczne są pionowe elementy w odcieniu miedzi, tzw. „żyletki”, nadające mu industrialnego charakteru odwołującego się do przemysłowego dziedzictwa Katowic. Nieszablonowa, 13-kondygnacyjna konstrukcja daje najemcom dostęp aż do sześciu tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, umożliwiając wyjątkowy widok na panoramę miasta. Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora.

Atutem inwestycji, której budowa ruszyła pod koniec 2020 roku, jest położenie w sercu Katowic, tuż obok Silesia City Center oraz w bliskiej odległości od Spodka. Liczne połączenia tramwajowe i autobusowe oraz ścieżki rowerowe zapewniają świetną komunikację biurowca z pozostałymi częściami metropolii. Nieopodal budynku przebiega Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca ze sobą sześć miast konurbacji górnośląskiej.

fot. mat. prasowe

Biurowiec Craft w Katowicach

Biurowiec Craft wznosi się na wysokość 55 metrów, ma układ tarasowy.


Inteligentny i neutralny energetycznie


Craft będzie mógł poszczycić się certyfikatem SmartScore, potwierdzającym najwyższy standard inteligentnych rozwiązań. Zostanie też oceniony pod względem zaawansowania technologicznego w systemie WiredScore. Inwestycja Ghelamco będzie certyfikowana również w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent, WELL, a także „Obiekt bez barier”.

fot. mat. prasowe

Biurowiec Craft w Katowicach, fot.2

Inwestycja Ghelamco będzie certyfikowana w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent, WELL, a także „Obiekt bez barier”.


Budynek charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Atutem obiektu będzie wykorzystanie autorskiego systemu operacyjnego Ghelamco – Signal OS, który służy do kompleksowego i inteligentnego zarządzania biurowcami. Pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami oraz kontrolę jakości powietrza. Elementem systemu jest aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom m.in. poruszanie się po budynku bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych.

fot. mat. prasowe

Biurowiec Craft w Katowicach, fot.3

Wnętrza Crafta wyposażone są dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.


W trosce o zdrowie i komfort pracy najemców, wnętrza Crafta wyposażone są dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych. Ponadto, w biurowcu znalazły się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także parking dla rowerów wraz zapleczem – szatniami i prysznicami. Na kierowców czeka 218 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe 28 przed budynkiem.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: