eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Cavatina wybuduje Grundmanna Office Park w Katowicach

Cavatina wybuduje Grundmanna Office Park w Katowicach

2022-12-22 12:37

Cavatina wybuduje Grundmanna Office Park w Katowicach

Grundmanna Office Park - wizualizacja 2 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

W Katowicach powstanie nowy projekt biurowy od Cavatina Holding. Grundmanna Office Park to blisko 48 tys. mkw. powierzchni biurowej i ponad 1 tys. mkw. zielonych tarasów. Budowa inwestycji już wystartowała.

Przeczytaj także: Biurowce w Katowicach: na koniec II kw. 2023 w budowie 86 400 mkw.

Nazwa inwestycji jest nieprzypadkowa i nawiązuje nie tylko do lokalizacji przy ul. Grundmanna, ale także do spuścizny słynnego katowiczanina, który przyczynił się do rozwoju miasta i jego przemysłowej transformacji. Cavatina stawia sobie za cel ożywienie terenów Śródmieścia i budowę nowoczesnego, zrównoważonego projektu, który przyniesie realną wartość zarówno najemcom, jak i lokalnej społeczności.

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 1

Grundmanna Office Park zlokalizowany jest w centralnej części Katowic.


Grundmanna Office Park zlokalizowany jest w centralnej części Katowic, w pobliżu przystanków tramwajowych i autobusowych oraz w niedalekiej odległości od autostrad A1 i A4, a także drogi ekspresowej S86, co sprawia, że jest dobrze skomunikowany z takimi punktami na mapie miasta jak lotnisko czy dworzec główny. Obok budowy Grundmanna powstaje też nowa, szybka linia tramwajowa.

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 2

W budynkach zaprojektowano elastyczne przestrzenie co-workingowe o podwyższonym standardzie.


Kompleks oferujący 48 tys. mkw. powierzchni biurowej składać się będzie z dwóch 7-piętrowych budynków połączonych zielonym patio, ponad tysiąca naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych, zielonej infrastruktury oraz licznych udogodnień dla najemców. W budynkach zaprojektowano elastyczne przestrzenie co-workingowe o podwyższonym standardzie. Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe, podnoszące komfort codziennego funkcjonowania użytkowników, m.in. restauracje, kawiarnie, pralnia, fryzjer, kwiaciarnia czy paczkomat.

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 3

Kompleks oferujący 48 tys. mkw. powierzchni biurowej składać się będzie z dwóch 7-piętrowych budynków połączonych zielonym patio.


Za projekt kompleksu odpowiada zespół architektów Cavatina Holding.

Najemcy budynków przy ulicy Grundmanna będą mieli do dyspozycji ponad 1 tys. mkw. zielonych tarasów oraz patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi. Na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się rozległa zewnętrza strefa relaksu z zielenią i małą architekturą.

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 4

Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe.


Inwestycję uzupełnią rozwiązania technologiczne wspierające komfort użytkowników. Za pomocą dedykowanej aplikacji będą mogli m.in. zdalnie zarządzać biurem, miejscami parkingowymi, salami konferencyjnymi, prowadzić wirtualną recepcję oraz komunikować się między sobą.

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 5

Najemcy budynków przy ulicy Grundmanna będą mieli do dyspozycji ponad 1 tys. mkw. zielonych tarasów oraz patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi.


Zgodnie ze swoją filozofią działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miast i tworzenia zdrowego, przyjaznego środowiska pracy, deweloper planuje wypełnić wymagania certyfikacji w systemach: BREAAM oraz WELL Health-Safety Rating. Certyfikaty te są ułatwieniem dla najemców w rozpoznaniu na ile inwestycja wpisuje się realizację ich celów polityk ESG.

Katowice, będące częścią Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, dynamicznie się rozwijają i w ciągu ostatnich lat przeszły spektakularną metamorfozę z ośrodka przemysłowego w zielone, zrównoważone centrum Śląska. Potwierdzeniem potencjału miasta są liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: I miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Ludziom 2021 magazynu Forbes, II miejsce w Rankingu Elektromobilnych Miast organizowanym przez Fundację Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Politykę Insight, I miejsce w Rankingu Najbardziej Ekologicznych Miast (Forbes, 2018, 2019).

fot. mat. prasowe

Grundmanna Office Park - wizualizacja 6

Na tyłach inwestycji, na nadbrzeżu rzeki Rawa, znajdzie się rozległa zewnętrza strefa relaksu z zielenią i małą architekturą.


Rosnący katowicki rynek biurowy nie ustępuje większym ośrodkom miejskim. Według danych JLL zasoby biurowe w mieście na koniec III kwartału 2022 roku wynosiły ponad 716 tys. mkw., co plasuje je na piątym miejscu pod względem poziomu podaży zaraz po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku w Katowicach oddano do użytku 117 tys. mkw. powierzchni biurowej, czyli najwięcej spośród wszystkich rynków regionalnych. Z tego aż 55 tys. mkw. oddała do użytku Cavatina Holding w ramach dwóch imponujących wież biurowych Global Office Park. Na koniec września w budowie w Katowicach było jednak już jedynie niecałe 73 tys. mkw. A analitycy rynkowi prognozują, że luka podażowa może już w 2024 r. dosięgnąć także rynki biurowe znajdujące się poza stolicą.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: