eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › City Logistics Warsaw IX powstanie jeszcze w tym roku

City Logistics Warsaw IX powstanie jeszcze w tym roku

2023-06-01 12:38

City Logistics Warsaw IX powstanie jeszcze w tym roku

City Logistics Warsaw IX © fot. mat. prasowe

Panattoni rusza z budową City Logistics Warsaw IX przy skrzyżowaniu ulic Utrata i Zabraniecka, na Targówku Fabrycznym. Wartość inwestycji wyniesie 19 mln euro. Połowę powierzchni zajmie Inter-Mlecz.

Przeczytaj także: Panattoni zbuduje City Logistics Warsaw VI

Firma Inter-Mlecz wynajęła 6500 m kw. w ramach City Logistics Warsaw IX. Dystrybutor największych marek spożywczych i nabiałowych – w ramach obiektu skorzysta m.in. z mroźni i chłodni. Lokalizacja parku o docelowej powierzchni 13 000 m kw. zapewni sprawne połączenie komunikacyjne i samochodowe z centrum miasta.

Realizując City Logistics Warsaw IX Panattoni po raz kolejny potwierdza atrakcyjność prawobrzeżnej Warszawy. Deweloper m.in. zrealizował na Annopolu największą inwestycję w ramach segmentu w Polsce – City Logistics Warsaw IV, która zajęła blisko 40 000 m kw. Jeden z obiektów został w całości wynajęty przez firmę TRUMPF Huettinger, która obsługiwać będzie m.in. rynki w USA, Japonii, Korei i Chinach. Z parku korzystać będzie również m.in. Coci E-motion – polski producent rowerów elektrycznych.

fot. mat. prasowe

City Logistics Warsaw IX

City Logistics Warsaw IX powstanie jeszcze w tym roku, a połowę z 13 000 m kw. zajmie firma Inter-Mlecz.


Sześć lat po uruchomieniu projektu City Logistics Panattoni już dysponuje portfolio przekraczającym 550 000 m kw. w całej Polsce. Obiekty dewelopera wybierają liderzy wielu branż m.in. - e-commerce i e-grocery, HoReCa, farmaceutycznej i kosmetycznej, logistycznej czy spożywczej. Coraz liczniejsze są także realizację dla firmy produkcyjnych, a wzrost zainteresowania napędza trend nearshoring, czyli lokowania produkcji, dystrybucji i magazynów bliżej ostatecznego odbiorcy. Coraz częściej na City Logistics stawiają także firmy z sektora High Tech, które doceniają dostęp do wykwalifikowanego pracownika, a także elastyczność powierzchni, pozwalającą na lokowanie w budynku showroomów, laboratoriów czy działów research & development.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: