eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Sony blokuje nielegalny import PS3

Sony blokuje nielegalny import PS3

2006-10-25 00:18

Koncern Sony zapowiedział skorzystanie z wszelkich przepisów prawnych w celu zablokowania importu swojej najnowszej konsoli PlayStation 3 (PS3) do Europy przed jej oficjalnym debiutem na tym rynku.

Przeczytaj także: Sony PS3 w Europie znacznie później

Sprzedaż konsoli ma ruszyć 11 listopada w Japonii i 17 listopada w Stanach Zjednoczonych; na rynek europejski trafić ma ona dopiero w marcu 2007 roku.

W zeszłym tygodniu brytyjski sąd zakazał tajwańskiemu sklepowi internetowemu Lik-Sang sprzedaży japońskiej wersji konsoli Sony PSP w Europie. Sprawa stała się ostrzeżeniem dla potencjalnych importerów PlayStation 3. - Prawo jasno stwierdza, iż importowanie konsoli Sony do UE bez pozwolenia SCEE jest nielegalne. Dlatego dołożymy wszelkich starań, aby udaremnić próby tych, którzy będą chcieli to prawo naruszyć - pokreśla rzecznik Sony Computer Entertainment Europe (SCEE).

Krytycy polityki Sony uważają, że koncern nie pozwala europejskim graczom na wcześniejsze dotarcie do PS3, nawet jeśli są oni w stanie zapłacić za to znaczą prowizję. - Staramy się chronić naszych klientów przed zakupem sprzętu, który jest niezgodny ze standardami europejskimi - ripostuje rzecznik Sony. Dodaje, że wcześniejsze konsole przeznaczone na rynek japoński i amerykański nie działały na europejskim oprogramowaniu, zaistniały również problemy z różnicami napięcia w gniazdkach.
Przeczytaj także: PlayStation 3 40-GB w Europie PlayStation 3 40-GB w Europie

oprac. : Mediarun.pl Mediarun.pl

Przeczytaj także

Mikrodruki Xerox

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: