eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Sony PS3 w Europie znacznie później

Sony PS3 w Europie znacznie później

2006-09-08 00:03

Premiera najnowszej konsoli firmy Sony - Playstation 3 została po raz kolejny przełożona. Tym razem kwestia dotyczy jednak tylko modeli przeznaczonych na rynki Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Oceanii, gdzie wykorzystywany jest system PAL.

Przeczytaj także: PlayStation 3 40-GB w Europie

Użytkownicy z tych regionów będą musieli poczekać aż do marca przyszłego roku, podczas gdy fani PS3 z Japonii i Ameryki Północnej będą cieszyć się nową konsolą już od połowy listopada tego roku.

W oficjalnym komunikacie, koncern Sony przyznał, że decyzja o zmianie premiery wiąże się z opóźnieniem w produkcji niebieskich laserów, czyli kluczowych elementów nowej konsoli.

Pierwsze pogłoski o niewystarczających ilościach produkowanych diod pojawiły się już kilka dni temu, poparte raportami o wstrzymaniu przez Sony dostaw niebieskich laserów dla samodzielnych odtwarzaczy Blu-ray, aby utrzymać tempo produkcji tego komponentu dla nadchodzącej konsoli Playstation 3.

Jak widać kroki podjęte przez japońskiego producenta były jednak niewystarczające i mieszkańcy Europy będą musieli obejść się ze smakiem, robionym przez szczęśliwych posiadaczy PS3 z Japonii oraz USA.

oprac. : 4Press

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: