eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › PlayStation 3 40-GB w Europie

PlayStation 3 40-GB w Europie

2007-10-09 01:25

PlayStation 3 40-GB w Europie

Sony PlayStation 3 © fot. mat. prasowe

Firma Sony zapowiedziała wypuszczenie na rynek europejski 40-GB wersji konsoli PlayStation 3 w cenie 399 Euro. Urządzenie wyposażone w mniejszy dysk niż dotychczas, nie będzie mogło obsługiwać gier z PlayStation 2.

Przeczytaj także: Sony PS3 w Europie znacznie później

fot. mat. prasowe

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Przez wprowadzenie tańszego modelu PlayStation 3 z mniejszym dyskiem, Sony liczy na uzyskanie większego udziału w rynku, na którym niespodziewanie prym wiedzie konsola Nintendo Wii. Nowa wersja będzie posiadała napęd Blu-ray, bezprzewodowy pad Sixaxis, dostęp do sieci WiFi oraz złącze HDMI. W tej konfiguracji zabraknie czytnika kart pamięci, zaś z 4 portów USB pozostaną tylko 2.

Pierwsze z konsol PS 3 mogły odtwarzać gry kompatybilne z PlayStation 2 bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Kolejne, w wyniku cięcia kosztów produkcji, wyposażone były jedynie w opcjonalny software do emulacji PS 2. W nowej wersji PlayStation 3 nie będzie już takiej możliwości. Według danych zebranych przez firmę, użytkownicy przedkładają dodatkowe funkcje urządzenia nad obsługę starszych gier i dlatego z tej opcji zrezygnowano.

„Nowy model 40-GB został zaprojektowany w rezultacie długotrwałych badań przemysłu rozrywki i preferencji kolejnej generacji użytkowników”, mówi David Reeves, prezes SCEE (Sony Computer Entertainment Europe).

Na razie PlayStation 3 z dyskiem 40-GB trafi wyłącznie do Europy, lecz niewykluczone jest dalsze rozszerzenie oferty o Japonię i Amerykę Północną.

oprac. : 4Press

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: