eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23

Smartfony Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23

2023-02-02 10:32

Smartfony Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23

Smartfony Samsung Galaxy S23 Ultra © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Samsung zaprezentował swoje najnowsze modele smartfonów: Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ oraz Galaxy S23. Najbardziej zaawansowany Galaxy S23 Ultra ma 6,8 calowy wyświetlacz QHD+ Edge pokryty szkłem szkłem szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus® 2 oraz system aparatów Galaxy, który pozwala z pomocą transformacyjnej sztucznej inteligencji uchwycić prawdziwe kinowe nocne ujęcia.

Przeczytaj także: Smartfony Samsung Galaxy A53 5G i Galaxy A33 5G

„Mobilna Platforma Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy” stanowi potężne narzędzie dla graczy zapewniając niesamowite wrażenia z gier mobilnych. Ulepszenia procesora zostały opracowane dzięki ścisłej współpracy z firmą Qualcomm. Rysik S Pen dostępny w modelu Galaxy S23 Ultra to narzędzie dobrze znane wieloletnim użytkownikom urządzeń Galaxy, które oferuje więcej możliwości w zakresie produktywności, notowania, realizowania pasji itp. Wszystkie innowacje serii Galaxy S23 zostały zamknięte w efektownej obudowie, która zawiera więcej materiałów pochodzących z recyclingu niż jakikolwiek inny smartfon Galaxy.

fot. mat. prasowe

Seria Samsung Galaxy S23

Najnowsze smartfony z serii Galaxy S23 jako pierwsze debiutują na rynku ze szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus® 2.


Aparat Galaxy z większą liczbą megapikseli i rozbudowaną funkcją sterowania kreatywnego – w dzień i w nocy


Smartfon Galaxy S23 Ultra oferuje najbardziej zaawansowany system aparatów Galaxy, dostosowany do niemal każdych warunków oświetleniowych i zaprojektowany tak, by oddawać szczegóły z niesamowitą precyzją. Nowe możliwości w zakresie fotografii nocnej (Nightography) zmieniają sposób, w jaki seria Galaxy S optymalizuje zdjęcia i filmy w zależności od warunków otoczenia. Nagrywanie ulubionej piosenki na koncercie, robienie selfie pod wodą lub grupowe ujęcie przyjaciół podczas kolacji – niezależnie od kadru, obrazy i filmy zarejestrowane przy użyciu Galaxy S23 Ultra są niezwykle ostre. Szum, który zwykle psuje zdjęcia wykonane przy słabym oświetleniu, jest korygowany przez nowy algorytm przetwarzania sygnału obrazu (ISP) oparty o działanie sztucznej inteligencji, który poprawia szczegóły obiektu i odcienie kolorów.

W Galaxy S23 Ultra, po raz pierwszy w serii Galaxy, zastosowano ulepszony sensor Adaptive Pixel 200MP, który rejestruje niezapomniane chwile z niesamowitą precyzją. Wykorzystuje łączenie pikseli do obsługi wielu poziomów przetwarzania w wysokiej rozdzielczości jednocześnie.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy S23 Ultra

Duży 6,8-calowy wyświetlacz krawędziowy o zmniejszonej krzywiźnie w modelu Galaxy S23 Ultra daje użytkownikom przestronną i bardziej płaską powierzchnię.


Ponieważ aparaty do selfie służą nam dziś częściej niż kiedykolwiek wcześniej, smartfony Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 zostały wyposażone w szybki autofokus i pierwszy aparat do selfie Galaxy Super HDR, zapewniający skokową zmianę z 30 klatek na sekundę do 60 klatek na sekundę, czego efektem są zauważalnie ostrzejsze zdjęcia i filmy wykonywane przednim aparatem.

Użytkownikom, którzy poszukują maksymalnej kontroli procesu twórczego i wszechstronności, seria Galaxy S23 oferuje zestaw profesjonalnych narzędzi. Aplikacja Expert RAW, dostępna wyłącznie w modelach Galaxy, umożliwia fotografowanie i edytowanie zdjęć w formatach RAW i JPEG. Aplikacja Expert RAW dostępna w smartfonach Galaxy S pozwala również eksperymentować ze zdjęciami wykonanymi z wykorzystaniem funkcji Multi-Exposure lub uchwycić wyraźny widok Drogi Mlecznej za pomocą ustawień Astrophoto. Po pobraniu aplikacji Expert RAW na smartfon Galaxy S23, funkcje Expert RAW mogą być dostępne bezpośrednio z poziomu Aparatu w urządzeniu. Tymczasem nowe funkcje zoomu w aplikacji Camera Controller w Galaxy Watch5 umożliwiają użytkownikom uchwycenie idealnie wykadrowanego ujęcia bezpośrednio z poziomu nadgarstka.

fot. mat. prasowe

Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra jest wyposażony w rysik S Pen.


Dodatkowe ulepszenia aparatu:
  • W słabym świetle, w zbliżeniu lub w sytuacjach, które normalnie powodowałyby rozmycie, obrazy zachowują ostrość dzięki podwójnemu optycznemu stabilizatorowi obrazu (OIS) działającemu w zakresie od 1,5 do 3 stopni we wszystkich kierunkach w modelu Galaxy S23 Ultra.
  • Rejestrowane filmy oferują bardziej kinowe wrażenia dzięki ulepszonemu wideo 8K przy 30 klatkach na sekundę z szerszym kątem.
  • Zaawansowana, obiektowa sztuczna inteligencja analizuje każdy szczegół w kadrze, nawet najdrobniejsze rysy twarzy, takie jak włosy i oczy, aby dokładnie odzwierciedlić dynamiczne cechy danej osoby.
  • Aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia wideo, nowa funkcja nagrywania dźwięku 360 stopni w słuchawkach Galaxy Buds2 Pro tworzy wielowymiarowy efekt dźwiękowy.

W modelach Galaxy S23+ i Galaxy S23 kultowy aparat Galaxy zyskuje również ulepszony wygląd. Konturowa obudowa została usunięta, wyznaczając nowy rozdział podstawowego designu Galaxy, który wyróżnia całą serię.

fot. mat. prasowe

Smartfony Samsung Galaxy S23 Ultra

Smartfony serii Galaxy S23 występują w czterech matowych kolorach: czarnym, kremowym, zielonym i lawendowym.


Najwyższe parametry Galaxy do mobilnych rozgrywek


Zarówno dla twórców, jak i graczy chęć przekraczania granic i ciągłego odkrywania tego, co możliwe, wymaga technologii, która dotrzymuje kroku, a nawet przewyższa oczekiwania. Samsung wraz z Qualcomm zoptymalizował doświadczenia użytkowników Galaxy wraz z „Platformą Mobilną Qualcomm Snapdragon® 8 Gen 2 dla Galaxy” najpotężniejszą i najwydajniejszą platformą, jaka kiedykolwiek znalazła się w smartfonie Samsung Galaxy oraz najszybszego dostępnego obecnie procesora Snapdragon. Ponadto bateria o pojemności 5000 mAh dostępna w Galaxy S23 Ultra zasila aparat potężniejszy niż w przypadku Galaxy S22 Ultra bez zwiększania rozmiarów urządzenia.

Nowo zaprojektowana mikroarchitektura procesora zwiększa zdolności przetwarzania serii Galaxy S23 o około 30 procent w porównaniu do serii Galaxy S22. Uchwycenie oszałamiających zdjęć w słabym oświetleniu wymaga trylionów obliczeń na sekundę, dlatego wysoce wydajna architektura NPU Samsung Galaxy została zoptymalizowana o 49 procent, aby zrównoważyć wydajność i moc, jednocześnie wykorzystując algorytm AI, który pomaga użytkownikom robić niesamowite zdjęcia i filmy. Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń w serii Galaxy S23 jest zoptymalizowany procesor graficzny, który jest o około 41 procent szybszy w porównaniu z serią Galaxy 22 i zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy potrzebują więcej mocy.

W oczekiwaniu na to, co przyniesie przyszłość w świecie realizmu cyfrowego w głównym nurcie gier mobilnych, Galaxy S23 Ultra jest gotowy do obsługi technologii ray tracing w czasie rzeczywistym. Użytkownicy z pewnością docenią jeszcze bardziej realistyczną realizację scen dzięki technologii, która symuluje i śledzi każdy promień światła. Ponadto w każdym modelu z serii Galaxy S23 zastosowano zwiększone komory chłodzące, umożliwiając gamingowe maratony bez spowalniania akcji.

fot. mat. prasowe

Nowy Galaxy S23 Ultra

Smartfony Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 zostały wyposażone w szybki autofokus i pierwszy aparat do selfie Galaxy Super HDR.


Duży 6,8-calowy wyświetlacz krawędziowy o zmniejszonej krzywiźnie w modelu Galaxy S23 Ultra daje użytkownikom przestronną i bardziej płaską powierzchnię, dzięki czemu obraz jest jeszcze bardziej wyrazisty. Funkcja Enhanced Comfort pozwala użytkownikom dostosować odcienie kolorów i poziomy kontrastu, zmniejszając zmęczenie oczu podczas patrzenia na ekran w nocy. Vision Booster dostosowuje się teraz do trzech poziomów oświetlenia zamiast dwóch, aby kontrolować poziom jasności i odblaski w świetle dziennym.

Samsung Galaxy w trosce o środowisko


Od czasu zaprezentowania serii Galaxy S22, Samsung zwiększa wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu z sześciu wewnętrznych komponentów w Galaxy S22 Ultra do 12 wewnętrznych i zewnętrznych komponentów w Galaxy S23 Ultra. Seria Galaxy S23 ma również szerszy zakres materiałów pochodzących z recyklingu niż jakikolwiek inny smartfon Galaxy, w tym aluminium i szkło pochodzące z recyklingu przedkonsumenckiego oraz tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu pokonsumenckiego, pozyskane z wyrzuconych sieci rybackich, butelek PET i beczek z wodą. Ponadto każdy smartfon Galaxy S23 jest dostarczany w przeprojektowanym opakowaniu wykonanym w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu.

Najnowsze smartfony z serii Galaxy S23 jako pierwsze debiutują na rynku ze szkłem Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, zwiększającym trwałość przy długotrwałym użytkowaniu.

Dzięki serii Galaxy S23 Samsung robi więcej, aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko bez uszczerbku dla jakości i estetyki. Seria Galaxy S23 posiada certyfikat UL ECOLOGO®, co oznacza, że produkt został certyfikowany ze względu na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Wszyscy, którym zależy na wydłużeniu okresu eksploatacji swoich urządzeń docenią fakt, że wraz z serią Galaxy S23, Samsung oferuje cztery generacje aktualizacji systemu operacyjnego i aktualizację zabezpieczeń przez 5 lat. Aby zapewnić długie lata eksploatacji, użytkownicy mogą również korzystać z opcjonalnych programów, takich jak Samsung Care +, tj. usługi wsparcia w przypadku przypadkowych uszkodzeń, napraw i innych.

Wygoda, bezpieczeństwo i spersonalizowana obsługa


Bezpieczna komunikacja i zachowanie prywatności użytkownika stanowią podstawę serii Galaxy S23. Każdy smartfon z najnowszej serii jest wyposażony w kompleksowy system zabezpieczeń Samsung Knox, który otrzymał liczne, zarówno państwowe jak i branżowe certyfikaty. Panel bezpieczeństwa i prywatności daje użytkownikom pełny wgląd w to, kto ma dostęp do ich danych i w jaki sposób są one wykorzystywane. Wystarczy rzut oka, aby łatwo sprawdzić, czy dane osobowe są zagrożone, i otrzymać proste monity o zmianę ustawień w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą również dokładnie ustalić, które aplikacje i programy uzyskują dostęp do ich danych i jak można z nich korzystać.

Aby zapewnić dodatkową warstwę bezpieczeństwa i ochronę przed lukami w zabezpieczeniach, Knox Vault chroni krytyczne informacje izolując je od reszty urządzenia, w tym systemu operacyjnego.

Dostępność


Smartfony serii Galaxy S23 występują w czterech matowych kolorach: czarnym, kremowym, zielonym i lawendowym. Debiutujące smartfony będą również dostępne w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych oferowanych wyłącznie za pośrednictwem sklepu samsung.pl. Galaxy S23 Ultra dostępny będzie w kolorze jasnozielonym, szarym, czerwonym i jasnoniebieskim, a Galaxy S23 i S23+ w jasnozielonej i szarej wersji kolorystycznej.

Począwszy od 17 lutego 2023 r. smartfony Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 będą szeroko dostępne u operatorów sieci i w handlu detalicznym on-line oraz w wersji Unlocked by Samsung na stronie Samsung.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: