eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Huawei MateBook D 16 oraz MateBook 16s

Huawei MateBook D 16 oraz MateBook 16s

2022-06-24 10:24

Huawei MateBook D 16 oraz MateBook 16s

Huawei MateBook D 16 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Huawei Consumer Business Group wprowadza do oferty nowe laptopy z 16-calowymi ekranami FullView - MateBook D 16 oraz MateBook 16s. Laptopy są wyposażone w procesory Intel® Core™ 12 generacji z serii H, dwukanałową pamięć RAM i szybkie dyski SSD.

Przeczytaj także: Premiera laptopa Huawei MateBook 16

16-calowe ekrany FullView


Nowe 16 calowe MateBooki umieszczone zostały w lekkich obudowach o rozmiarach zbliżonych do tradycyjnych 15,6 calowych laptopów. Ekran FullView w MateBooku D 16 zajmuje aż 90% frontu urządzenia po jego otwarciu i wyróżnia się proporcjami 16:10 dającymi wygodniejszą przestrzeń roboczą. Dzięki zaimplementowanemu na poziomie sprzętowym ograniczeniu niebieskiego światła, wyświetlacz otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Low Blue Light. W złagodzeniu zmęczenia oczu pomaga też przyciemnianie ekranu poprzez obniżenie napięcia.

Ekran w MateBooku 16s kontynuuje klasyczne wzornictwo Huawei i za sprawą czterech jeszcze węższych ramek o szerokości 5.2mm 7.3mm. W połączeniu z jeszcze bardziej efektywnym proporcjom 3:2 pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni laptopa. Ekran ten zapewnia najbardziej komfortowe doznania wzrokowe. Dzieje się to za sprawą matrycy pokrywającej 100% palety kolorów sRGB, o bardzo wysokiej rozdzielczości 2520 x 1680 pikseli. Subtelniejsze i płynniejsze przejścia tonalne są możliwe dzięki odwzorowaniu 1,07 miliarda kolorów. Tak wyjątkowo wysoki poziom szczegółowości uzupełnia jasność na poziomie 300 nitów.

fot. mat. prasowe

MateBook 16s

Huawei MateBook 16s wyróżnia się wyglądem klasy premium i korpusem wykonanym z metalu o wysokiej wytrzymałości.


Kreatywna wydajność


Huawei MateBooka D 16 napędzają procesory Intel® Core™ serii H 12 generacji (w zależności od wersji i7-12700H, i5-12500H lub i5-12450H) o mocy TDP do 40W. Wspierają je dwukanałowa pamięć RAM i szybkie dyski SSD. Codzienną użyteczność wzmacnia także zastosowanie anten Huawei Metaline, za sprawą których laptop zdecydowanie sprawniej i stabilniej łączy się z sieciami Wi-Fi. Posiada także dużą liczbę portów umożliwiających elastyczne połączenia poprzez wiele interfejsów.

Sercem MateBooka 16s jest procesor i7-12700H, działający z maksymalną mocą 60W. Wykorzystuje wydajny układ graficzny Intel Iris® Xe, sprawdzający się w obróbce grafiki, zdjęć i wideo oraz w grach. Układ uzupełnia 16 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczony został dysk SSD o pojemności 1 TB.

fot. mat. prasowe

Huawei MateBook 16s

Huawei MateBook 16s, jako model stworzony dla profesjonalistów, został wyposażony w wygodną klawiaturę zaprojektowaną we współpracy z 2012 Lab.


Pomimo wysokiej wydajności, użytkownicy obu modeli mogą być pewni, że ich sprzęt będzie działać sprawnie nawet podczas wykonywania intensywnych zadań, dzięki systemowi chłodzenia Huawei z wentylatorami inspirowanymi płetwami rekina.

Przyjemność pod palcami


Huawei MateBook D 16 cechuje 1,5-milimetrowy skok klawiszy z tzw. „miękkim lądowaniem”, co ułatwia całodzienne pisanie. Nowa, wydzielona klawiatura numeryczna umożliwia użytkownikom bardziej efektywną pracę z danymi a dodatkowe fizyczne klawisze skrótów pozwalają na bezpośredni dostęp do często używanych funkcji, zwiększając produktywność. Huawei MateBook 16s, jako model stworzony dla profesjonalistów, został wyposażony w wygodną klawiaturę zaprojektowaną we współpracy z 2012 Lab. Efektem kolaboracji jest poprawienie zarówno skoku klawiszy, jak i ich wyczuwalności w dotyku. Tu również są one amortyzowane podczas naciskania, co pomaga w utrzymaniu wysokiego komfortu pisania przez długi czas.

fot. mat. prasowe

Huawei MateBook D 16

Huawei MateBook D 16 cechuje 1,5-milimetrowy skok klawiszy z tzw. „miękkim lądowaniem”.


Inteligentne rozwiązania do wideokonferencji i pracy hybrydowej


W miarę jak praca i nauka hybrydowa stają się normą, ludzie potrzebują bezpiecznych i efektywnych spotkań ułatwiających poruszanie się w złożonych środowiskach. Nowe MateBooki to urządzenia, na których można w tej materii w pełni polegać za sprawą wyposażenia ich w funkcje inteligentnego zarządzania dźwiękiem i obrazem z aparatu. Oba modele to inteligentnych wideokonferencji wykorzystują matryce 1080p z szerokokątnymi obiektywami 88° oraz wszystkie dostępne mikrofony. Tworzą dzięki temu wciągające, bezpieczne i wydajne środowisko zmieniające doświadczenia konferencyjne na lepsze. W wachlarzu dostępnych możliwości znajdują się tryb wirtualnego tła umożliwiający dbanie o prywatność naszego otoczenia z wykorzystaniem ulubionego zdjęcia, tryb optymalizowania kontaktu wzrokowy usprawniający komunikację i koncentrację na wzór rozmowy twarzą w twarz oraz tryb śledzenia, dzięki któremu użytkownik jest zawsze widoczny w centrum obrazu, co poprawia jego profesjonalny wizerunek, ale też zwiększa uwagę uczestników spotkania. Jedną z podstawowych technologii w ramach inteligentnego dźwięku konferencyjnego są algorytmy redukcji szumów oparte na sztucznej inteligencji, poprawiające jakość głosu oraz, przy wykorzystaniu słuchawek podłączonych do gniazda mini jack 3.5 mm, pomagają wyselekcjonować głos rozmówcy. A ten w nowych MateBookach jest szczegółowy, głośny i wyraźny.

fot. mat. prasowe

MateBook D 16

Huawei MateBooka D 16 napędzają procesory Intel® Core™ serii H 12 generacji.


Huawei Super Device dla zaawansowanych zastosowań


Nowe MateBooki rozszerzają super produktywność za sprawą spójnej i wygodnej współpracy z wieloma urządzeniami. Umożliwiają one na bezproblemowe łączenie się z innymi urządzeniami Huawei znajdującymi się w pobliżu i współpracę między nimi. Wystarczy umieścić telefon, słuchawki, mysz, klawiaturę, głośnik lub drukarkę Huawei w pobliżu nowych laptopów, by te wykryły je automatycznie i przeprowadziły przez proces szybkiego i łatwego parowania. W przypadku smartfonów i tabletów na ekranie laptopa pojawi się po podłączeniu interfejs urządzenia mobilnego, umożliwiający go, jakby stanowiły jedno urządzenie, z dostępem do plików i możliwością ich edycji.

Klasyczne i estetyczne wzornictwo w parze z inspirującą poręcznością


Huawei MateBook D 16 odznacza się dużą poręcznością dzięki lekkiej metalicznej obudowie o wadze zbliżonej do wagi 15,6-calowego laptopa zaledwie 1,7 kg. Oferowany jest w parze z kieszonkową ładowarką 65 W (drugiej generacji). Huawei MateBook 16s wyróżnia się wyglądem klasy premium i korpusem wykonanym z metalu o wysokiej wytrzymałości. Jego wykończenie to stonowana kosmiczna szarość z teksturowaną powierzchnią uzyskaną w zaawansowanym procesie piaskowania ceramicznego. Wszystko, co ma do zaoferowania, mieści się w obudowie o grubości zaledwie 17,8 mm i wadze 1,99 kg, więc użytkownicy bez problemu zabiorą go ze sobą, gdziekolwiek się udadzą.

Dostępność, ceny i promocje przedsprzedażowe


Huawei MateBook D 16 dostępny będzie w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z kodem rabatowym o wartości 700 zł. Ograniczona czasowo promocja dostępna będzie online w sklepie Huawei.pl oraz w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik. Po zakończeniu promocji model też dostępny będzie także w sklepach operatorów sieci Orange oraz Plus.

Sprzedaż regularna rusza od 25 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 3999 zł za wersję z procesorem i5 i 8 GB pamięci RAM, 4399 zł za wersję i5/16 GB oraz 5699 zł za wersję i7/16 GB.

Huawei MateBook 16s dostępny będzie w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z monitorem Huawei MateView GT 34 za 1 zł. Ograniczona czasowo promocja dostępna będzie online w sklepie Huawei.pl oraz w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik.

Sprzedaż regularna rusza 25 lipca 2022 r., a sugerowana cena detaliczna za wersję z procesorem i7 i 16 GB pamięci RAM to 7499 zł.

Prezentowane urządzenia będą także dostępne w oficjalnej Strefie Marki na Allegro oraz w sklepie Huawei.pl, w którym na kupujących czekają dodatkowe korzyści w postaci dodatkowej obniżka za zapisanie się do newslettera, możliwości przedłużenia gwarancji o kolejny rok za jedynie 9,90 zł, możliwość dokupienia akcesoriów na promocyjnych warunkach, raty z RRSO 0%, czy też wreszcie program lojalnościowy oraz szybka dostawa.

Przeczytaj także: Laptop Huawei MateBook 14s Laptop Huawei MateBook 14s

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: