eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › 10 najlepszych pracodawców 2022. Liderem Volvo

10 najlepszych pracodawców 2022. Liderem Volvo

2022-06-09 11:24

10 najlepszych pracodawców 2022. Liderem Volvo

Najbardziej atrakcyjnym pracodawcą została firma Volvo © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Ogłoszono wyniki Randstad Employer Brand Research 2022. Najbardziej atrakcyjnym pracodawcą została firma Volvo Spółka Sp. z o.o. Na podium znalazły się także Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. oraz ABB Sp. z o.o.

Przeczytaj także: Najbardziej Pożądany Pracodawca w Polsce. Ranking Antal

Badanie Randstad Employer Brand Research 2022 zrealizowano w Polsce na próbie blisko 5 tysięcy respondentów w wieku od 18 do 65 lat, osób pracujących, uczących się lub poszukujących zatrudnienia. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła spółka Volvo, która cieszy się dobrą reputacją wśród ankietowanych, ze szczególnym uwzględnieniem oferowanych atrakcyjnych wynagrodzeń oraz benefitów. Warto dodać, że w poprzednim rankingu, firma Volvo zajęła drugie miejsce.

Nie tylko spółka Volvo zajęła wyższą pozycję niż przed rokiem. Na drugim miejscu w tegorocznej edycji badania plasuje się firma Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., która na podium awansowała z 9 miejsca. W jej przypadku respondenci, poza stabilną sytuacją w firmie, szczególnie doceniają również możliwości rozwoju kariery oraz interesującą treść pracy. Na trzecim miejscu znalazła się firma ABB Sp. z o.o., która została doceniona za stabilność zatrudnienia. Cieszy się też dobrą reputacją wśród badanych. W pierwszej dziesiątce znalazły się także firmy z sektora nowoczesnych technologii, przedsiębiorstwo z branży lotniczej, producent sprzętu AGD czy dwie spółki Skarbu Państwa.

fot. mat. prasowe

Top 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców

Ogłoszono wyniki Randstad Employer Brand Research 2022. Najbardziej atrakcyjnym pracodawcą została firma Volvo Spółka Sp. z o.o.


W badaniu Randstad Employer Brand Research ankietowani oceniają, w jakim stopniu pracodawcy uwzględniają czynniki, które świadczą o atrakcyjności miejsca pracy. Chodzi między innymi o stabilność zatrudnienia, perspektywy rozwoju zawodowego, a także troskę o zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Ważnym czynnikiem w ocenie respondentów jest także przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Pod względem poziomu wynagrodzeń i oferty benefitów w całym badaniu najlepiej oceniona została spółka zajmująca pierwsze miejsce w tegorocznym zestawieniu, czyli Volvo Polska Sp. z o.o. Przyjazna atmosfera pracy jest szczególnie doceniana w firmie EMC Instytut Medyczny, działającej w branży prywatnej opieki zdrowotnej. Utrzymuje ona miejsce lidera w tej kategorii drugi rok z rzędu. Ten pracodawca, zdaniem respondentów, wyróżnia się też pod względem wrażliwości i troski o kwestie społeczne. Pod względem równowagi między życiem zawodowym a prywatnym na pierwszym miejscu znalazła się firma Eko Okna S.A.

Jeśli chodzi o ocenę reputacji firmy, uczestnicy badania najlepiej ocenili producenta z branży motoryzacyjnej i lidera zestawienia, czyli spółkę Volvo. Oferowane możliwości pracy zdalnej to doceniony aspekt w firmie Comarch S.A., Capgemini Polska Sp. z o.o. oraz PZU S.A. Stabilność zatrudnienia za to szczególnie doceniana jest w spółkach Skarbu Państwa, czyli w Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. oraz KGHM Polska Miedz SA.

Liderzy tegorocznej edycji badania Randstad Employer Brand Reseach zostali uhonorowani statuetkami Randstad Award.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: