eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Play wprowadza usługi bezpieczeństwa

Play wprowadza usługi bezpieczeństwa

2021-11-26 12:59

Play wprowadza usługi bezpieczeństwa

Play wprowadza usługi bezpieczeństwa © fot. mat. prasowe

Play wprowadza usługi, które mają chronić klientów przed zagrożeniami w internecie. To usługa "Bezpieczny internet" wykrywająca zagrożenia w sieci oraz "Pakiet bezpieczeństwa", a w nim: Bezpieczny internet, Bezpieczne Wi-Fi i antywirus, Czat z Cyber Ekspertem.

Przeczytaj także: W Play dla Firm więcej internetu i drugi smartfon lub smartwatch w prezencie

Użytkownicy internetu narażeni są na szereg niebezpieczeństw, które mogą spowodować utratę danych, kradzież haseł, a nawet oszczędności. Play, w trosce o swoich klientów, wprowadza nowe usługi, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwo w sieci. Play przygotował ofertę w dwóch wariantach.

Bezpieczny internet


Usługa podnosi bezpieczeństwo w sieci podczas korzystania z internetu Play. Wykrywa zagrożenia i blokuje je, zanim dotrą do urządzenia klienta. Rozpoznaje niebezpieczeństwa pochodzące z podejrzanych stron mogących zainfekować urządzenie lub wyłudzać dane do bankowości czy hasła, na przykład do portali społecznościowych lub poczty. W ten sposób Play chroni loginy i hasła klientów, ich wrażliwe dane, a nawet oszczędności.

Usługa opiera się na mechanizmach bezpieczeństwa ze stałym dostęp do aktualizowanej bazy zagrożeń. W przypadku, gdy klient zamierza odwiedzić stronę internetową, na której zostaną wykryte, na telefonie wyświetli się stosowne powiadomienie ostrzegające o zagrożeniu. Korzystanie z usługi Bezpieczny internet nie wymaga instalowania i konfiguracji żadnych aplikacji czy specjalnych ustawień na urządzeniu. Po aktywacji zostaje ona automatycznie włączona w warstwie sieci na numerze należącym do klienta. W ramach usługi, klient otrzymuje również dostęp do specjalnych raportów, w których może sprawdzić, ilu zagrożeń uniknął.

fot. mat. prasowe

Play wprowadza usługi bezpieczeństwa

Play wprowadza usługi chroniące przed zagrożeniami w internecie.


Pakiet bezpieczeństwa


Play wprowadza również kompleksową usługę, która pozwoli klientom operatora na jeszcze większą kontrolę nad zagrożeniami. Pakiet bezpieczeństwa zawiera aż trzy rozwiązania, które pomagają chronić przed niebezpieczeństwami online. W Pakiecie bezpieczeństwa znajdują się:
  • Bezpieczne Wi-Fi i antywirus – aplikacja, która chroni przed niebezpieczeństwami w sieci także podczas połączenia z internetem za pomocą sieci Wi-Fi. Dzięki niej klient może logować się do sieci zewnętrznej z większym poczuciem bezpieczeństwa. Aplikacja blokuje niebezpieczne strony i aplikacje. Aby z niej korzystać, konieczne jest zainstalowanie zewnętrznej aplikacji na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.
  • Czat z Cyber Ekspertem – dostęp do specjalnego czatu z ekspertem, który jest do dyspozycji klienta w razie wątpliwości czy problemów. Ekspert sprawdzi linki, które klient chce otworzyć, a także pomoże w momencie, gdy jego urządzenie zostanie zainfekowane. Dodatkowo, będzie stale dbał o bezpieczeństwo klienta, informując go o aktualnych zagrożeniach w sieci. Czat z Cyber Ekspertem to usługa, którą realizują prawdziwi specjaliści z firmy CyberRescue. Żeby otrzymywać powiadomienia i móc kontaktować się z ekspertem, wystarczy rozpocząć rozmowę na Messengerze.
  • Bezpieczny internet – opisany powyżej.

Usługi można aktywować w dowolnym momencie i są dostępne dla osób korzystających z ofert abonamentowych, MIX a także na kartę. Korzystanie z usług przez pierwszy miesiąc jest bezpłatne, natomiast po tym terminie Bezpieczny internet kosztuje 6 zł miesięcznie, natomiast Pakiet bezpieczeństwa to jedyne 10 zł miesięcznie. Z usług można zrezygnować w dowolnym momencie.

Na specjalną ofertę mogą liczyć klienci usług na abonament, którzy podpisują nową umowę lub przedłużają obecną. Jeśli zdecydują się na Bezpieczny internet przez cały okres zobowiązania swojego kontraktu, wtedy miesięczna opłata za usługę wyniesie jedynie 3,99 zł miesięcznie.

Aktywacja usługi jest możliwa w aplikacji Play24, salonach sprzedaży lub przez kontakt telefoniczny pod numerem 790 500 500.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: