eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Zostajemy w UE: echo protestów w mediach

Zostajemy w UE: echo protestów w mediach

2021-10-14 10:48

Zostajemy w UE: echo protestów w mediach

„Zostajemy w UE” - każdy dorosły Polak mógł spotkać się z tym przekazem © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Po kontrowersyjnym orzeczeniu TK, w którym uznano, że europejskie przepisy nadwyrężają kompetencje przekazane przez Polskę i są niezgodne z Konstytucją RP zawrzało zarówno na ulicach, jak i w polskich mediach. Temu, jak duży odzew w internecie, prasie i telewizji miały manifestacje pod hasłem „My zostajemy w Unii Europejskiej", przyjrzał się Instytut Monitorowania Mediów. Oto, do jakich wniosków prowadzą wyniki tej analizy.

Przeczytaj także: Strajk kobiet popularniejszy niż WOŚP. 3,5 mld wyświetleń

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:


  • Jakiego rodzaju wzmianki objęły 1/3 zasięgu?
  • Które źródła telewizyjne i radiowe okazały się najbardziej aktywne?
  • W jakich tytułach prasowych pojawiło się najwięcej materiałów?


W okresie 7-11 października br. o protestach organizowanych w całej Polsce pod hasłem „My zostajemy w Unii Europejskiej" mówiono we wszystkich typach mediów aż 27,7 tys. razy. Najwięcej komentarzy i wpisów w tym zakresie pojawiło się na Twitterze (20 tys.) oraz w portalach internetowych w tym na blogach, forach oraz podcastach (5 tys.). Od czwartku w ciągu pięciu dni w stacjach radiowych wyemitowano na ten temat 457 materiałów, w telewizji 310, prasa natomiast informowała o wyroku TK i demonstracjach na polskich ulicach 64 razy. Łączne dotarcie ww. przekazów szacowane jest na 161 mln potencjalnych kontaktów – potwierdza to, że każdy obywatel Polski w wieku powyżej 15 lat mógł spotkać się z informacjami o wyroku TK i protestach z nim związanych w telewizji, radiu, prasie, portalach internetowych oraz social mediach minimum 5 razy.

fot. mat. prasowe

Orzeczenie TK i protesty

Najwięcej komentarzy i wpisów w tym zakresie pojawiło się na Twitterze.


32% zasięgu obejmują wzmianki dotyczące pośrednio reakcji lidera PO


Media licznie informowały swoich odbiorców o orzeczeniu TK i planowanych protestach również w kontekście opublikowanego na Twitterze wpisu Donalda Tuska, w którym szef PO wzywał obywateli do udziału w manifestacji zaplanowanej na niedzielę 10 października na Placu Zamkowym w Warszawie. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej był cytowany i wzmiankowany we wszystkich mediach ponad 4,4 tys. razy, w tym ponad 2,4 tys. publikacji pojawiło się w artykułach portali internetowych, a ponad 1 tys. przekazów ukazało się na samym Twitterze. Dotarcie łączne wszystkich publikacji wzmiankujących wypowiedź Donalda Tuska z okresu 7-11 października 2021 wynosi 78,4 mln kontaktów (32% udziału w całości).

fot. mat. prasowe

Orzeczenie TK i protesty

Dotarcie łączne wszystkich publikacji wzmiankujących wypowiedź Donalda Tuska z okresu 7-11 października 2021 wynosi 78,4 mln kontaktów.


Najaktywniejsze źródła telewizyjne i radiowe


Największe dotarcie, bo 77,8 mln potencjalnych kontaktów wygenerowała w tym w analizowanych okresie o sprawie najczęściej informowały Wydarzenia 24 – trzydzieści siedem razy (kanał informacyjny Telewizji Polsat) z czasem antenowym dwóch godzin, TVP Info – trzydzieści trzy razy, ale z najdłuższym czasem na antenie siedmiu godzin, Polsat News – dwadzieścia pięć razy i czasem pięciu godzin, oraz TVN24 dwadzieścia trzy razy w czterech godzinach łącznie. Radio jest na drugim miejscu w zakresie zasięgu – publikacje o wyroku Trybunału Konstytucyjnego i protestach osiągnęły dotarcie na poziomie 46 mln. W ciągu tych pięciu dni dziennikarze Radia Zet o sprawie mówili najczęściej, poświęcając sprawie ok. czterdziestu minut na antenie. Rzadziej, ale z najdłuższym czasem antenowym - dziewięćdziesięciu minut – informowali redaktorzy stacji RMF FM.

fot. mat. prasowe

Najaktywniejsze źródła TV

W ciągu pięciu dni dziennikarze Radia Zet o sprawie mówili najczęściej, poświęcając sprawie ok. czterdziestu minut na antenie.


Tytuły prasowe


W prasie najwięcej materiałów pojawiło się kolejno w tytułach: Nowa Trybuna Opolska, Głos Wielkopolski, Gazeta Wyborcza, Echo Dnia Radomskie, Echo Dnia Świętokrzyskie, Głos Szczeciński, Echo Dnia Podkarpackie, Głos Koszaliński, Dziennik Polski, Dziennik Bałtycki, Gazeta Krakowska, Gazeta Pomorska, Kurier Poranny, Dziennik Zachodni, Fakt, Kurier Lubelski, Dziennik Łódzki, Newsweek, Głos Pomorza, Dziennik Gazeta Prawna i Gazeta Współczesna. Dotarcie łączne wszystkich publikacji prasowych z okresu 7-11 października 2021 wynosi 2,2 mln kontaktów.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Zostajemy w UE

    Projektant / 2021-10-14 16:19:16

    Naród zostaje w UE a pana Kaczyński i jego zwolennicy wychodzą z UE i oddają pieniądze pobierane tam. Jak można od wroga publicznego UE nr 1 w Polsce pobierać pieniądze, toż to jest zdrada narodowa. Zdrajców ze swojego otoczenia pan Kaczyński powinien przegonić na cztery strony świata. Projektant odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: