eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni Park Tychy w rozbudowie

Panattoni Park Tychy w rozbudowie

2021-09-01 13:06

Panattoni Park Tychy w rozbudowie

Panattoni Park Tychy © fot. mat. prasowe

Panattoni Park Tychy zostanie rozbudowany. Inwestycja ma mieć docelowo powierzchnię 80 000 m kw. Deweloper wynajmie ponad 38 000 m kw. dwóm najemcom - U-Form i Nodium Group.

Przeczytaj także: Powstanie Panattoni Park Siedlce

U-Form, należący do grupy Tiberina – czołowego dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA - wynajął 23 150 m kw. Specjalnością firmy jest produkcja komponentów aluminiowych dla pojazdów osobowych przy wykorzystaniu innowacyjnego procesu technologicznego. Firma rozpoczyna działalność w Polsce i wybrała tyski kompleks na swoją pierwszą lokalizację. Przedsiębiorstwo wejdzie do parku w IV kwartale 2021 r.

Nodium Group to właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl, który w ramach kompleksu skonsoliduje oraz powiększy swoją dotychczasową powierzchnię magazynową. Grupa Nodium zajmie 15 300 m kw.

Tomasz Sikora, Leasing Manager z Panattoni:
Najmy zarówno Grupy Tiberina jak i Nodium po raz kolejny potwierdzają, że Panattoni to doskonały partner w rozwoju, czy to przy wchodzeniu na polski rynek, czy konsolidacji i zwiększeniu powierzchni. Inwestycje firm automotive o międzykontynentalnym zasięgu – takich jak Tiberina - sprawiają, że Polska staje się ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego, który jest jednym z najbardziej znaczących sektorów w gospodarce światowej. W przypadku rozwoju Grupy Nodium cieszy szczególnie że coraz większy kawałek e-commerce’owego tortu należy do polskich przedsiębiorstw, a przychody samego Nodium w 2020 r. przekroczyły 100 mln zł netto. Ponadto tylko w 2020 r. w kraju zarejestrowano 12 tys. nowych sklepów internetowych, a ich liczba na początku br. była o 21,5 proc. wyższa niż rok wcześniej. Wzrost polskiego e-commerce’u jest niepodważalny, a Panattoni swoimi realizacjami jeszcze go napędza.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Tychy

Panattoni rozbudowuje Panattoni Park Tychy i wynajmuje ponad 38 000 m kw. dwóm najemcom.


W trakcie poszukiwań lokalizacji dla Klienta U-Form, kluczowa była odległość od zakładów produkcyjnych Grupy Stellantis oraz Grupy BMW w Lipsku. Klientowi zależało też na możliwości dostosowania przestrzeni do potrzeb produkcji elementów karoserii dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Z uwagi na planowaną datę startu nie bez znaczenia była dostępność powierzchni jeszcze w tym roku. Ponadto klient docenił elastyczność i wzorową współpracę z firmą Panattoni. Dzięki temu na terenie Górnego Śląska już wkrótce powstanie kolejnych 100 miejsc pracy. Firmy zaczną korzystać z powierzchni w IV kwartale 2021 r. – komentuje Jakub Kurek, Associate Director z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Panattoni Park Tychy to kompleks 2 budynków o planowanej powierzchni ok 80 000 m kw. Inwestycja położona jest zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa, co zapewnia sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz południowej Europy. Park znajduje się blisko granic czeskiej i słowackiej – oraz trzech lotnisk – w Krakowie, Katowicach i Ostrawie.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: