eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Grupa MNI przejęła spółkę dataCom

Grupa MNI przejęła spółkę dataCom

2006-08-31 00:29

Zarząd MNI Telecom, Spółki zależnej od MNI, 29 sierpnia br. sfinalizował transakcję zakupu 76,49% akcji spółki dataCom od JUPITER NFI SA za 19 mln zł. Zakup akcji w całości sfinansowano ze środków własnych spółki. Zarząd MNI liczy, że jeszcze w tym kwartale zakończy negocjacje w sprawie przejęcia kolejnych spółek z branży mediów i telekomunikacji.

Przeczytaj także: Domeny, hosting i e-sklepy od Orange

To jeden z elementów realizacji ogłoszonej na początku tego roku Strategii Rozwoju Grupy MNI S.A. Zakłada ona między innymi pozyskiwanie przez Spółkę infrastruktury telekomunikacyjnej, która zapewni bezpośredni dostęp do odbiorców usług multimedialnych oraz świadczenie usług telefonii konwergentnej (połączenie telefonicznej usługi stacjonarnej z telefonią mobilną). MNI zamierza jeszcze w tym roku rozpocząć świadczenie usług telekomunikacyjnych jako Wirtualny Operator. Zarząd Spółki jest w trakcie negocjacji warunków współpracy w ramach MVNO z Operatorami Mobilnymi.

Zakup dataCom pozwoli Grupie MNI S.A. na rozwój oferty dla odbiorcy biznesowego w zakresie telefonii, dostępu do Internetu oraz usług hostingowych na terenie Warszawy. Spółka dysponuje profesjonalnym Centrum Hostingowym oraz magistralą światłowodową w tym regionie. Łącza mają kilkadziesiąt kilometrów długości i integrują 15 dużych obiektów biurowych ze wszystkimi najważniejszymi centrami telekomunikacyjnymi. Zasięg sieci obejmuje kilkadziesiąt średnich i dużych firm, które zostaną objęte specjalną ofertą MNI. Łącznie dataCom obsługuje 1,5 tys. abonentów indywidualnych oraz biznesowych w obrębie warszawskiej strefy numeracyjnej.

Już jesienią Grupa MNI przystąpi do realizacji projektu, który zakłada stworzenie na bazie zasobów dataCom usługowego Centrum kolokacyjnego w Warszawie, świadczącego usługi w zakresie hostingu serwerów zleceniodawców, z zapewnieniem im możliwości dostępu do sieci wybranych Operatorów telekomunikacyjnych, z równorzędnymi filiami w kilku innych miastach, m.in. Białymstoku, Radomiu, Łomży lub Łodzi. Centrum oraz filie będą połączone magistralą światłowodową z najważniejszymi węzłami telekomunikacyjnymi w kraju. W ten sposób MNI wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu średnim firmom, którym niezbędna jest własna infrastruktura teleinformatyczna, jednak nie stać ich na inwestycje w profesjonalne serwerownie oraz odpowiednie łącza. Realizacja tego fragmentu projektu wymagać będzie przeniesienia sieci teletransmisyjnych oraz magistrali światłowodowych z pozostałych Spółek Grupy MNI do Spółki dataCom.

W związku z finalizacją transakcji zakupu akcji spółki dataCom oraz trwających rozmów Zarządu w sprawie kolejnych przejęć w branży mediów i telekomunikacji, data publikacji uaktualnionych prognoz finansowych Spółki została przesunięta na koniec września. Zarząd zapewnia jednak, iż nowe prognozy nie będą niższe od dotychczas publikowanych.

Zarząd MNI jednocześnie oświadcza, iż opublikowana tegoroczna prognoza przychodów szacowana na 140 mln złotych oraz marży EBITDA na 35 mln złotych nie uwzględniała przychodów Spółki dataCom.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: