eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › 7R City Flex - w Gdyni powstaje magazyn ostatniej mili

7R City Flex - w Gdyni powstaje magazyn ostatniej mili

2020-12-03 12:24

7R City Flex - w Gdyni powstaje magazyn ostatniej mili

7R City Flex w Gdyni - wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

Na terenie Pomorza powstaje kolejny magazyn sieci 7R City Flex. Tym razem na lokalizację wybrano Gdynię. Nowy obiekt będzie pierwszą logistyczną inwestycją, która będzie zlokalizowana tak blisko portu i centrum miasta.

Przeczytaj także: Polska centralna - zagłębie magazynów

7R City Flex w Gdyni to umocnienie pozycji, którą firma 7R wypracowała sobie na Pomorzu. To właśnie w tym regionie powstał pierwszy magazyn i to tu rozwija się sieć obiektów big box oraz magazynów ostatniej mili - 7R City Flex Last Mile Logistics.

Nowy magazyn to przeszło 14 000 mkw. nowoczesnej powierzchni klasy A. Jednym z jego głównych atutów jest bliskość portu Gdynia. To strategiczna lokalizacja z uwagi na wzrost znaczenia transportu morskiego i intermodalnego w łańcuchach dostaw, które rozwijają się mimo pandemii i ograniczeń gospodarczych.

Obiekt 7R City Flex Gdynia zaprojektowany został przez wewnętrzny dział architektów dewelopera. Inwestycja zaplanowana jest tak, aby samochody wyjeżdżające w stronę Szczecina miały bezpośrednie połączenie z trójmiejską obwodnicą, co nie pozostaje bez znaczenia dla najemców planujących rozwój działalności logistycznej na północy kraju oraz wykorzystywanie tutejszej dobrze rozwiniętej logistyki morskiej i drogowej.

Generalnym wykonawcą nowego magazynu jest Dekpol. To już kolejna wspólna realizacja tej firmy dla dewelopera 7R. Do tej pory partnerzy dostarczyli na rynek nowoczesne obiekty logistyczno-przemysłowe między innymi w Gdańsku, Krakowie, Sosnowcu i Tczewie.

Prace budowlane właśnie ruszyły. Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest w połowie 2021 roku.

fot. mat. prasowe

7R City Flex w Gdyni - wizualizacja inwestycji

Generalnym wykonawcą 7R City Flex Gdynia jest Dekpol


Ostatnia dekada to okres intensywnego wzrostu wolumenu przeładunkowego w gdyńskim porcie. Osiągnął on 63%, przewyższając tym samym tempo, w którym rozwijała się cała nasza gospodarka. Tylko od stycznia do października w Gdyni przeładowano przeszło 20 mln ton towarów.

Trójmiasto określane jest jako rynek wschodzący, siódmy pod względem nasycenia magazynami, o bardzo dużych możliwościach dalszego rozwoju. Region ten przechodzi transformację z lokalnego centrum logistycznego na ważny ośrodek w skali kraju. Wszystko dzięki rozbudowie portów oraz infrastruktury drogowej. Dostęp do autostrady A1, łączącej Północ z Południem Polski, oraz drogi ekspresowej S7, biegnącej w kierunku Warszawy i Krakowa, sprawia, że Pomorze zyskuje na znaczeniu na magazynowo-logistycznej mapie Polski. Rozbudowa portów i rosnące znaczenie handlu elektronicznego to dwa kolejne czynniki, jakie składają się na sukces Pomorza w branży TSL.

Przeczytaj także: 7R Park Mysłowice w budowie 7R Park Mysłowice w budowie

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: