eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Najszybszy internet mobilny w V 2020. T-Mobile liderem dwóch kategorii

Najszybszy internet mobilny w V 2020. T-Mobile liderem dwóch kategorii

2020-06-10 14:48

Najszybszy internet mobilny w V 2020. T-Mobile liderem dwóch kategorii

Gdzie najszybszy internet mobilny? © Boris - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Ukazał się comiesięczny ranking operatorów komórkowych RFBENCHMARK. Czyja oferta internetu mobilnego była najlepsza w maju 2020 roku? Kto był liderem w kategorii średniej prędkości pobierania, wysyłania danych i najniższej wartości ping?

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:

  • Który z operatorów oferował najszybszy internet mobilny w Polsce w maju 2020?
  • Kto gwarantuje najszybsze wysyłanie i pobieranie danych?
  • Jak u poszczególnych operatorów prezentują się wartości ping?

Majowy ranking powstał na podstawie 105651 pomiarów wykonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK. Przypomnijmy, że w kwietniu było to 76197 pomiarów. Wzrost o 39% wskazuje na większą mobilność i aktywność Polaków w maju, który był miesiącem kolejnego etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego.

Wskazana liczba dotyczy tylko pomiarów Internetu mobilnego (pomiary Wi-Fi nie biorą udziału w rankingu).

88,88% testów zostało przeprowadzonych w zasięgu sieci 4G, a 11,04% testów wykonano w technologii 3G. Pozostałe, śladowe 0,08% to technologia 2G.

W maju użytkownicy aplikacji mobilnej RFBENCHMARK korzystali głównie z sieci Play (31,68%) oraz Orange (31,44%). Pomiary rzadziej były wykonywane w zasięgu Plusa (23,17%) oraz T-Mobile (13,72%).

fot. mat. prasowe

Rozkład procentowy operatorów - maj 2020

Play (31,68%) oraz Orange (31,44%) są sieciami, z których najczęściej korzystali użytkownicy aplikacji mobilnej RFBENCHMARK.


Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile


Zaledwie miesiąc trwała przygoda Orange z fotelem lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. W maju na pierwsze miejsce zestawienia powrócił T-Mobile z wynikiem 25,92 Mb/s. Operator nie może jednak spać spokojnie. Krok w krok podąża za nim Orange, które okazało się niewiele gorsze (25,57 Mb/s).

Na trzecim miejscu uplasował się Play (23,44 Mb/s). Plus ponownie wypadł najsłabiej na tle pozostałych operatorów i zajął czwarte miejsce z wynikiem 21,85 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange


Orange po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Tym razem odnotowany wynik (12,64 Mb/s) był nieco niższy niż w zeszłym miesiącu, ale nie przeszkodziło to w celebracji sukcesu.

Wiceliderem pod względem średniej szybkości wysyłania danych został Play (12,06 Mb/s), któremu niewiele zabrakło do zwycięstwa. Na trzecim stopniu podium znalazł się Plus (11,52 Mb/s), natomiast najsłabiej w tej kategorii poradził sobie T-Mobile (11,23 Mb/s).

Najniższa wartość ping: T-Mobile


Rozczarowani mogą się poczuć ci, którzy liczyli na niespodziankę w ostatniej kategorii. T-Mobile pozostał na pozycji lidera w kategorii najniższej wartości ping. Operator osiągnął wynik 35,26 ms.

Drugie miejsce z dość widoczną stratą zajęło Orange (38,99 ms). Brązowy medal w tej klasyfikacji powędrował w maju do Play (39,6 ms), a niepocieszeni mogą być abonenci Plusa, który odnotował najsłabszy rezultat (43,27 ms).

fot. mat. prasowe

4G

Użytkownicy przeprowadzali testy głównie w zasięgu sieci 4G.


fot. mat. prasowe

3G

11,04% testów wykonano w technologii 3G.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: