eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Modlin i Okęcie coraz popularniejsze

Modlin i Okęcie coraz popularniejsze

2016-04-26 10:47

Modlin i Okęcie coraz popularniejsze

Modlin i Okęcie coraz popularniejsze © Ekaterina Pokrovsky - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Warszawskie porty lotnicze cieszą się coraz większą popularnością. KAYAK.pl postanowił sprawdzić, do których miast najczęściej udają się podróżujący z Okęcia i Modlina i w jakim okresie mogą zaoszczędzić najwięcej. Analiza dowiodła m.in., że w przypadku Mediolanu wybór podwarszawskiego lotniska w Modlinie może zaowocować oszczędnościami na poziomie 70%.

Przeczytaj także: Europejskie lotniska: 5 portów, które warto odwiedzić

W największych miastach świata najczęściej zlokalizowanych jest kilka lotnisk, co daje pasażerom możliwość wyboru pomiędzy różnymi trasami podróży. Warszawskie Lotnisko Chopina obsługuje połączenia do 108 miast na trzech kontynentach, z kolei podwarszawski port lotniczy w Modlinie oferuje loty do 35 europejskich miejscowości. Ten ostatni, choć faktycznie dość skromnych rozmiarów, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowuje dość pokaźny wzrost zainteresowania wśród podróżujących (206%). Co więcej, o 116% wzrosła również liczba zagranicznych pasażerów lądujących w Modlinie.

O przyczynach wzmożonego zainteresowania podwarszawskim lotniskiem mówi jego rzecznik prasowy, Magdalena Bojarska:
“Tak dobre wyniki lotnisko osiąga dzięki współpracy z największym przewoźnikiem w Polsce i jednym z największych na świecie, liniami lotniczymi Ryanair, które stale zwiększają częstotliwość najpopularniejszych połączeń, w każdym sezonie uruchamiają nowe trasy i oferują bilety lotnicze w bardzo korzystnych, konkurencyjnych cenach – my promujemy to wszędzie gdzie się da, a nasza oferta przyciąga podróżnych jak magnes. Polacy coraz więcej latają, a naszą ambicją jest przekonanie ich, aby wybierali lotnisko w Modlinie – i to się nam udaje. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób korzystających z naszego portu zarówno po raz pierwszy w życiu jak i tych, którzy wybierają nasz port już po raz czwarty, piąty itd.” – komentuje.

Tańsze bilety z Modlina do wybranych miast w Europie


Po porównaniu cen biletów do najpopularniejszych miast z Warszawy i Modlina okazało się, że udający się do Mediolanu, Londynu, Aten czy Barcelony powinni rozważyć rezerwację lotu z podwarszawskiego lotniska ze względu na możliwość znacznych oszczędności: bilety do Mediolanu kosztują średnio 71% mniej, z kolei do Londynu można polecieć nawet za połowę ceny w porównaniu z ofertą Lotniska Chopina. Loty do Barcelony i Aten z Modlina mogą być średnio nawet o 25% tańsze. Tak konkurencyjne ceny wynikają w dużej mierze z faktu, że na lotnisku w Modlinie działa wyłącznie tani przewoźnik Ryanair, co oznacza, że pasażerowie preferujący loty realizowane przez tradycyjne linie lotnicze, powinni zdecydować się na podróż z Lotniska Chopina.

Planując wyjazd, należy jednak pamiętać również o kosztach dojazdu do Modlina. Bilet jednorazowy na pociąg i autobus na lotnisko kosztuje 17 zł. Cena obejmuje 60-minutowy przejazd w I strefie ZTM. Bilet w jedną stronę na przejazd autobusem ModlinBus kosztuje od 9 zł przy zakupie przez stronę internetową przewoźnika. Natomiast na Lotnisko Chopina można dotrzeć, kupując bilet jednorazowy ZTM za jedyne 4,40 zł.

fot. mat. prasowe

Najpopularniejsze wśród Polaków kierunki w Polsce i Europie

Podróżujący z Lotniska Chopina w Warszawie najczęściej wybierają Paryż.


Odwiedzający najczęściej przylatują z Europy


Spośród krajów europejskich najczęściej do Polski przylatują Hiszpanie, Brytyjczycy i Włosi. Co ciekawe, także wielu Polaków podróżuje do Warszawy z innych miast w kraju – stanowią najliczniejszą grupę przylatujących na lotnisko w Modlinie i drugą co do wielkości na Lotnisku Chopina. Wydaje się, że coraz więcej Polaków decyduje się na podróż samolotem także w obrębie Polski, głównie dzięki nowym trasom w korzystnych cenach.

fot. mat. prasowe

Ceny biletów do najpopularniejszych miast w Europie

Dość wysokie ceny charakterystyczne są dla Portugalii.


“Lotnisko Chopina pełni rolę portu przesiadkowego o zasięgu regionalnym, który obsługuje całą Europę Środkowo-Wschodnią. Dla naszych pasażerów pierwszorzędne znaczenie ma rozbudowana siatka połączeń, zwłaszcza możliwość bezpośredniego lotu na inne kontynenty. Dlatego nasz port obsługuje nie tylko lokalny ruch, ale mamy również pasażerów z sąsiednich krajów, którzy właśnie przez Warszawę podróżują w świat. Stale pracujemy nad tym, żeby nasza oferta była jak najatrakcyjniejsza. I są tego efekty: w tym roku Lotnisko Chopina otwiera najwięcej nowych tras spośród wszystkich lotnisk w Europie, spodziewamy się też kolejnego rekordu w liczbie obsłużonych pasażerów” – komentuje Przemysław Przybylski, Rzecznik Prasowy Lotniska Chopina.

fot. mat. prasowe

Odwiedzający z Europy

Port lotniczy w Modlinie najczęściej odwiedzają Polacy, Brytyjczycy oraz Hiszpanie.


Informacje o badaniu
Dane na podstawie wyszukiwań lotów do Polski w roku 2015 i 2016 dokonywanych w okresie odpowiednio od 1.07.2014 r. do 30.03.2015 r. oraz od 1.07.2015 r. do 30.03.2016 r. Ceny mogą ulec zmianie lub być nieaktualne. Ceny nie obejmują kosztów dojazdu na lotnisko.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: