eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Świąteczne promocje od teleoperatorów: czy naprawdę korzystne?

Świąteczne promocje od teleoperatorów: czy naprawdę korzystne?

2015-12-16 11:30

Świąteczne promocje od teleoperatorów: czy naprawdę korzystne?

Czy promocje od teleoperatorów sa naprawdę korzystne? © vege - Fotolia.com

Portal o telekomunikacji TELEPOLIS.PL przygotował świąteczne zestawienie najciekawszych promocji operatorów telekomunikacyjnych. Czy wszystko „za darmo” faktycznie takie jest?

Przeczytaj także: Najszybszy internet mobilny w VIII 2022: T-Mobile, Play i Orange liderami

Jak co rok analizujemy najbardziej promowane w mediach oferty polskich operatorów, jednak w tym roku wzięliśmy pod uwagę jedynie oferty obejmujące usługę oraz sprzęt, pomijając umowy z samą kartą SIM i okresowe promocje w ofertach na kartę w postaci np. doładowań. Nasz ranking uwzględnia oferty takich operatów jak: T-Mobile, Orange, Plus i Cyfrowy Polsat oraz Play – mówi Witold Tomaszewski, redaktor TELEPOLIS.PL.

T-Mobile


Operator swoją świąteczną promocję rozpoczął już 2 listopada sprzedażą świątecznych zestawów głosowych i internetowych z tabletem oraz smartfonem. Niestety dokłada on do oferty, bowiem cena rynkowa zestawu jest wyższa od wartości umowy, w skład której wchodzi suma abonamentów oraz początkowa cena urządzeń. W związku z tym ogólny zakup takiego zestawu jest bardzo opłacalny, czego nie można powiedzieć o zestawie z Xperią M4 Aqua, która do korzystnych nie należy.
Szczegółowe zestawienie dostępne: http://www.telepolis.pl/artykuly/przeswietlamy-swiateczne-promocje-abonamentowe,3,3,862.html

Orange


Orange w tym roku swoją świąteczną ofertę skupił wokół zestawów łączonych w ofertach głosowych. Smart Plan LTE Orange daje klientowi, oprócz zwykłej oferty, wybór jednego z kilku prezentów: tablet, smartfon, seniorfon, smartwatch oraz kupony rabatowe. W przypadku smartfonów klienci mają do wyboru jeden z dziesięciu modeli, do którego przypisany jest inny wybór prezentów.

Szczegółowe zestawienie dostępne: http://www.telepolis.pl/artykuly/przeswietlamy-swiateczne-promocje-abonamentowe,3,3,862.html?p=2

fot. vege - Fotolia.com

Czy promocje od teleoperatorów sa naprawdę korzystne?

Na tle innych ofert, jak co roku, oferta Plus i Cyfrowego Polsatu jest najbogatsza.


Pomimo tego, że ceny urządzeń w poszczególnych ofertach zostały podwyższone, to oferty ze smartwatchem są nadal korzystne. W niemal każdym wariancie, poza tym z Galaxy J5, miesięczny koszt nielimitowanych rozmów z wliczonym pakietem danych wychodzi taniej niż 30,00 zł, co jest ciekawym wariantem do wyboru na świąteczny prezent. Szczególnie w tych wyższych abonamentach z większymi pakietami danych i rozmowami międzynarodowymi jest to dość okazyjna cena.

Plus, Cyfrowy Polsat


Na tle innych ofert, jak co roku, oferta Plus i Cyfrowego Polsatu jest najbogatsza. Klienci wybierając tego operatora otrzymują szeroki pakiet usług łączonych, na które składają się: Internet, telewizja, usługi komórkowe oraz sprzęt – telewizor, tablet, smartfon. W tym roku nowością jest również sprzęt domowy D-Link DNS-320. Dodatkowo całość podlega rabatom w ramach oferty SmartDOM, gdzie np. raty za telewizor mogą być spłacane nawet przez 48 miesięcy, podczas gdy umowa na świadczenie samych usług jest zawierana na 24 miesiące.

Szczegółowe zestawienie dostępne: http://www.telepolis.pl/artykuly/przeswietlamy-swiateczne-promocje-abonamentowe,3,3,862.html?p=3

Play


W tym roku Play na święta oferuje zestawy Play Internet Pro – w zależności od naszych potrzeb mamy do wybory tablet, laptop, routery LTE oraz smartfony. Wszystkie te urządzenia kosztują 0 zł, więc ich wartość spłacana jest wraz z abonamentem w miesięcznych ratach. Ich wysokość zależy od długości trwania umowy – 24 lub 36 miesięcy. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej kosztom usług, oferta ta nie robi dużego wrażenia. Urządzenia są stosunkowo drogie i w zasadzie jedynym godnym uwagi sprzętem jest LG G Pad II, który obecnie jest dostępny wyłącznie u tego operatora.

Szczegółowe zestawienie dostępne: http://www.telepolis.pl/artykuly/przeswietlamy-swiateczne-promocje-abonamentowe,3,3,862.html?p=4

Podsumowanie


Świąteczne zakupy bardzo często bywają loterią. W zasadzie w większości przypadków nie wiemy, czy promowana na dzień dzisiejszy super niska cena naprawdę jest taka jak na metce i czy przypadkiem tydzień temu nie była ona niższa. Identyczną sytuację mamy w przypadku bożonarodzeniowych promocji operatorów. Przed dokonaniem wyboru warto przeliczyć sobie łączne wartości umów i porównać ceny urządzeń z cenami rynkowymi. Często można przepłacić, jak w przypadku Cyfrowego Polsatu bez SmartDOM-u, ale też można mocno na tym skorzystać, jak w przypadku T-Mobile.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Re: Świąteczne promocje od teleoperatorów: czy naprawdę korzystne?

    addas / 2015-12-16 14:53:38

    W tym roku zdecydowałem się skorzystać po raz pierwszy z "światecznych" i wcześniej wyliczyłem czy to sie faktycznie opłaci i muszę przyznać że to fajne sprawa jeżeli ktoś akurat myślał nad zakupem nowego sprzętu. Myśle że gdyby nie oferta w t mobile nie zdecydowałbym się tak łatwo na zakup i telefonu i tabletu, raczej wybrał bym jedne sprzęt tylko. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: