eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Fakty, analizy, wiadomości lokalne. Tego szukamy w Internecie

Fakty, analizy, wiadomości lokalne. Tego szukamy w Internecie

2015-10-14 14:02

Przeczytaj także: Internet: udostępniamy coraz więcej treści


Szukamy informacji, które tłumaczą nam świat


Aż 2/3 użytkowników czerpiących z Internetu informacje o bieżących wydarzeniach preferuje newsy zawierające oprócz suchych faktów krótką analizę, która tłumaczy, w jaki sposób opisywane wydarzenie wpływa na ich życie i otoczenie. Najlepiej, jeśli dany temat jest tłumaczony przez profesjonalistów – 41% badanych jest zainteresowanych wywiadami z ekspertami komentującymi i analizującymi wydarzenia. Co ciekawe, 37% badanych jest zainteresowana rozbudowanymi artykułami redakcyjnymi zawierającymi fakty, analizę i komentarze ekspertów, którzy tłumaczą wpływ danego wydarzenia na przeciętnego człowieka.
Przez wiele miesięcy, opracowując koncepcję FAKT24.PL, analizowaliśmy globalne trendy, jakimi kierują się wydawcy największych portali informacyjnych na świecie. Wyraźnie widać, że bardzo ważne staje się prezentowanie informacji z osobistej perspektywy, która pozwala użytkownikowi zrozumieć, jak obiegający świat news, przekłada się na jego życie i najbliższe otoczenie, co wzbudza naturalne emocje, pozwala przeprowadzić własny rachunek zysków i start. Tego dziś, w przytłaczającej masie codziennych informacji, szuka internauta i to znajduje na FAKT24.PL, gdzie publicyści i eksperci analizują i tłumaczą w zrozumiały sposób wpływ codziennych wydarzeń na życie zwykłego człowieka – dodaje Piotr Bubak, dyrektor marketingu w Grupie Onet-RASP.

Potwierdzają to też badania – większość respondentów (62%) zgadza się z tym, że uznani eksperci komentujący bieżące wydarzenia w Polsce i na świecie pozwalają badanym je zrozumieć. Co więcej, 46% badanych zgadza się z twierdzeniem, że informacje i artykuły przygotowane przez cenionych ekspertów czytają chętniej. Dla respondentów wartościowe są również opinie i komentarze ich znajomych – 44% deklaruje, że pozwalają lepiej zrozumieć wydarzenia w Polsce i na świecie.
Dawniej wystarczały autorytety, czyli garstka mędrców pouczających innych „jak żyć”. Dzisiaj żaden autorytet nie może ogarnąć całej złożoności i dynamiki zmian, może to tylko wielu ekspertów i każdy tylko w swojej dziedzinie. A że niekiedy mówią zawile lub wygłaszają sprzeczne komentarze, dlatego warto zasięgnąć też opinii znajomych. Konfrontując trzy punkty widzenia: specjalistów, znajomych i własny, lepiej rozumiemy rzeczywistość. Gdy w dodatku jest to zlokalizowane w ściśle określonej przestrzeni sieci, pod jednym wspólnym adresem, życie staje się odrobinę łatwiejsze, a świat ciut bardziej przyjazny. W sumarycznym ujęciu wyniki badania wskazują, że takie właśnie są potrzeby użytkowników sieci, że im bardziej rozsadzają ją siły odśrodkowe, tj. mnożące się źródła i zasoby informacji, tym bardziej potrzebne są wiarygodne siły dośrodkowe, wprowadzające do tych zasobów elementarny ład i porządek – podsumowuje prof. Maciej Mrozowski.


poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: