eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Uzależnieni od telewizora

Uzależnieni od telewizora

2005-11-21 14:04

Dziś przypada Światowy Dzień Telewizji, który został ustanowiony decyzją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w celu upamiętnienia pierwszego Światowego Forum Telewizji, które odbyło się w 1996 roku. Z sondażu przeprowadzonego przez AGB Nielsen Media Research z okazji tego święta wynika, że aż 14 procent Polaków nie może wyobrazić sobie życia bez telewizji.

Przeczytaj także: Telewizja bez kobiet, debata publiczna to męska rzecz?

Okazuje się, że Światowy Dzień Telewizji powinno obchodzić w Polsce około 99 procent rodaków. Taki procent bowiem w wieku powyżej lat czterech ogląda codziennie telewizję.

Średnio Polacy spędzają przez telewizorem ponad cztery godziny dziennie, a w polskich domach telewizor jest włączony około 8 godzin w ciągu dnia. Większość Polaków nie ma jednak świadomości, że spędza przed telewizorem tak wiele czasu. Ankietowani najczęściej informują, że ich rodzina nie spędza przez telewizorem więcej niż cztery godziny dziennie.

Chociaż Polacy deklarują, że chętnie zasiadają przez telewizorem, to aż 39 procent lubi od niego czasem odpocząć. Co czwarty ankietowany (24 proc.) twierdzi, że włączony telewizor towarzyszy mu w innych czynnościach, a jedynie 1 procent ankietowanych przyznaje, że nie ogląda telewizji w weekendy.

oprac. : Izabela Okrój / Polska.pl Polska.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: