eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › 5 miejsc, w których niszczymy smartfony

5 miejsc, w których niszczymy smartfony

2015-02-17 11:38

5 miejsc, w których niszczymy smartfony

Zniszczony smartfon © bercikns - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Chociaż badania pokazują, że Polacy wcale nie są niezdarni i otaczają swoje smartfony dobrą opieką, nieszczęśliwych wypadków z udziałem tych urządzeń nie można uniknąć. Analiza firmy Square Trade pokazuje, że do 46% wypadków ze smartfonami w roli głównej dochodzi w domu, a najbardziej niebezpiecznym miejscem jest salon.
Salon, kuchnia i sypialnia to najbardziej niebezpieczne dla smartfonów miejsca w naszym domu. 29% zniszczeń ma miejsce właśnie w salonie, 23% w kuchni i 16% w sypialni.
Powinniśmy także być bardziej uważni w łazience – 15% wypadków ze smartfonami ma miejsce w łazience, a 8 % badanych przyznało, że straciło urządzenie w toalecie.

W sumie w domu ma miejsce niemal połowa nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami.
„Badania pokazują, że niemal nie rozstajemy się z telefonami, a w każdym miejscu, gdzie je zabieramy ze sobą zdarzają się nieszczęśliwe wypadki – w salonie, łazience, czy sypialni. O ile dom jest jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc dla ludzi, z pewnością jednak nie dla smartfonów – aż 46 proc. urządzeń zniszczyliśmy właśnie tam – powiedział Kevin Gillan, dyrektor zarządzający Square Trade w Europie.

fot. mat. prasowe

5 miejsc, w których najczęściej niszczymy smartfony

Badania pokazują, że najbardziej niebezpiecznym miejscem dla smartfona jest salon.


Mimo, że salon jest jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w większości krajów europejskich, w których przeprowadzone było badanie, z punktu widzenia uszkodzeń telefonu niebezpieczny jest cały dom. Wkładamy urządzenie razem z pościelą do pralki, wpada im ono do muszli klozetowej czy do wanny podczas kąpieli. W sumie w ciągu ostatnich 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę urządzań ponad 4 miliardy złotych.

Metodologia i źródła danych
1. European Smartphone Accidents Study – badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie. 2. Kurs wymiany walut za Bloomberg.com z 8.14.2014. 3. Badanie Global Mobile Consumer Survey, Deloitte, lipiec 2013. 4. The World Factbook za CIA.gov. 5. Badanie Our Mobile Planet Smartphone, Google, 2013. 6. GSMA Intelligence


Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: