eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Polskie smartfony pod dobrą opieką

Polskie smartfony pod dobrą opieką

2014-11-06 10:42

Polskie smartfony pod dobrą opieką

Polacy dbają o swoje smartfony © jwblinn - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Niezdarny jak Polak? A skądże! Tak przynajmniej wskazują najnowsze badania Square Trade, według których Polska znajduje się na ostatnim miejscu zestawienia najbardziej „niezdarnych” krajów. Okazuje się bowiem, że w ciągu ostatnich dwóch lat jedynie niespełna co czwarty z nas zniszczył swój smartfon. Jesteśmy zatem bardziej uważni niż Niemcy czy mieszkańcy Szwajcarii.
Badanie, w którym sprawdzono, jak Europejczycy dbają o swoje smartfony przeprowadziła firma Square Trade Inc. Pod uwagę wzięto okres ostatnich 24 miesięcy. Przeprowadzona analiza wykazała, że możemy mieć powody do dumy - znacznie rzadziej niż inni mieszkańcy Starego Kontynentu niszczymy swoje telefony komórkowe. W badanym okresie zniszczeniu uległo zaledwie 24,3% urządzeń posiadanych przez Polaków. Równie dobrymi wynikami, ale nie tak dobrymi jak nasze, mogą poszczycić się Belgia i Szwajcaria.

Z kolei na drugim biegunie Grecja, która piastuje pozycję niechlubnego lidera pod względem liczby nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami - w ciągu ostatnich dwóch lat zniszczeniu uległo aż 40 procent greckich urządzeń.

Tuż za Grecją Półwysep Apeniński, któremu udało się osiągnąć podobny wynik – 39,8%, zaś trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów, zajęła Hiszpania – 38,9% badanych przyznało się, że ich smartfon uległ zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.
„Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń” powiedział Kevin Gillan, Dyrektor Zarządzający na Europę firmy SquareTrade.

fot. mat. prasowe

Najbardziej niezdarne kraje w Europie

Numerem 1 w rankingu są Grecy, który najczęściej niszczą swoje smartfony.


Informacje o badaniu
European Smartphone Accidents Study – badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie.

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: