eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Laptop ASUS ROG G751

Laptop ASUS ROG G751

2015-01-16 09:55

Laptop ASUS ROG G751

ASUS ROG G751 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

ASUS ROG G751 to nowy przedstawiciel laptopów z serii dedykowanej graczom. Dotykowy, 17,3-calowy ekran Full HD IPS, procesory Intel Core i7, karty graficzne NVIDIA GeForce GTX970M/980M z technologią ASUS TurboMaster, inteligentny system chłodzenia i technologie stworzone z myślą o graczach zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie.
Notebooki ASUS ROG G751 napędzane są przez wydajne procesory Intel Core i7. O jakość i wyrazistość detali dbają najnowsze karty graficzne NVIDIA GeForce GTX970/980. Technologia ASUS TurboMaster w czasie rzeczywistym podnosi osiągi układu graficznego, pozwalając na zwiększenie wydajności GPU o dodatkowe 5%.

Notebook został wyposażony w matowy ekran Full HD IPS, charakteryzujący się szerokimi kątami widzenia (178 stopni) oraz wiernym odwzorowaniem kolorów. Komputer oferuje ponadto obsługę zewnętrznych wyświetlaczy 4K/UHD (ultra-high-definition). Dzięki wykorzystaniu technologii Trinity Display, nowy G751 umożliwia obsługę nawet 4 ekranów równocześnie – jeden notebooka, trzy zewnętrzne (korzystając z gniazd HDMI 1.4, mini DisplayPort i VGA). Wysokiej jakości dźwięk gwarantują autorskie rozwiązania ASUS SonicMaster i ROG AudioWizard.

fot. mat. prasowe

ASUS G751

Laptop wyposażony jest w matowy ekran Full HD IPS o przekątnej 17,3"


Innowacyjny system chłodzenia


W nowym notebooku ASUS ROG G751 wykorzystano najnowszy inteligentny system chłodzenia. Ciepło odprowadzane jest na zewnątrz za pomocą miedzianych radiatorów oraz dwóch niezależnie pracujących wentylatorów. Zapewniają one stałą, niską temperaturę procesora i układu graficznego, gwarantując tym samym stabilną pracę nawet podczas overclockingu. Trzy rurki odprowadzają ciepło z układu graficznego i kierują je do wentylatora, który usuwa ciepło na zewnątrz za pośrednictwem otworów umieszczonych z tyłu obudowy notebooka. Co ważne, tylne wentylatory kierują ciepłe powietrze z dala od użytkownika, zapewniając komfort nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki.

Technologie zaprojektowane z myślą o graczach


Stworzony z myślą o graczach ASUS G751 został wyposażony w dwa dedykowane klawisze dostępu: jeden, przekierowujący do platformy Steam i drugi, pozwalający na błyskawiczne włączenie funkcji zapisu gameplayu. Z kolei przyciskowi ASUS ROG Macro Key można przypisać do 3 różnych funkcji – w tym uruchamianie aplikacji, ładowanie wybranej strony, czy nawet bardziej złożone kombinacje stosowane w grach. Ergonomicznie zaprojektowana, jednoczęściowa wyspowa klawiatura zapewnia wysoki komfort użytkowania, co ma szczególne znaczenie podczas dłuższej rozgrywki. Podświetlenie klawiszy można konfigurować według uznania. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalne oznaczenie kursorów WASD.

fot. mat. prasowe

ASUS G751 - obudowa

Laptop pozwala na obsługę czterech ekranów równocześnie


Notebook ASUS G751 korzysta także z rozwiązania do optymalizacji sieci – GameFirst III. Funkcja ta minimalizuje występowanie lagów w przypadku rozgrywki sieciowej. Odbywa się to poprzez nadanie grze priorytetu i alokacji większej ilości transferu na związanie z nią procesy. Wbudowany Network Monitor (narzędzie do monitorowania sieci) pozwala na skuteczne zarządzanie siecią i testowanie prędkości połączenia.

Dostępność i ceny:


ASUS ROG G751 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena różni się w zależności od konfiguracji. Za wersję z procesorem Intel Core i7-4710HQ 2.5 – 3.5 GHz, wspieranym przez układ graficzny NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB i 8GB pamięci RAM DDR3 oraz dyskiem twardym o pojemności 1 TB przyjdzie nam zapłacić 4799 zł. Z kolei bardziej rozbudowana wersja z Intel Core i7-4860HQ 2.4 - 3.6 GHz, grafiką NVIDIA GeForce GTX 980M 4GB, 24 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, dyskiem twardym 1 TB oraz 128 GB SSD to koszt rzędu 7349 zł.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Laptop działa w oparciu o system Windows 8.1


oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: