eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › ASUS Transformer Book T101 i Transformer Mini T102

ASUS Transformer Book T101 i Transformer Mini T102

2017-02-13 14:46

ASUS Transformer Book T101 i Transformer Mini T102

Transformer Mini T102 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

ASUS prezentuje nowe laptopy 2w1 z serii Transformer - Transformer Book T101 i Transformer Mini T102. Obydwa laptopy zostały wyposażone w odczepiane klawiatury, dzięki czemu można je łatwo przekształcić w tablety. Mają matryce o przekątnej 10,1 cala i obudowy z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium oraz magnezu.

Przeczytaj także: ASUS zapowiedział ZenBook 3 Deluxe

ASUS Transformer Mini T102 – mobilność i najwyższa jakość wykonania


ASUS Transformer Mini T102 waży 530 gram bez klawiatury, a z klawiaturą 790 gram. Obudowa ma grubość 8,2 milimetra. Komputer ma pełnowymiarową podpórkę wykorzystującą technologię Smart Hinge z zakresem ruchu do 155 stopni, dzięki czemu ustawimy wyświetlacz pod kątem do 170 stopni. Klawiatura ASUS Transformer Cover Keyboard jest dołączona magnetycznie, a w transporcie chroni ekran.

ASUS Transformer Mini T102 wyposażony został w energooszczędny czterordzeniowy procesor Intel Atom z serii X5 (Cherry Trail), do 4GB pamięci RAM, do 128GB pojemności eMMC, czytnik kart SD działający z kartami o pojemności do 512GB oraz szybkie, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11ac., a także złącza takie jak: port USB 3.0, złącze micro HDMI oraz micro USB, które służy także do zasilania. Port micro USB umożliwia również ładowanie za pomocą power banku.

Do urządzenia można się logować przy użyciu usługi Windows Hello. O bezpieczeństwo dba moduł TPM, a funkcja Instant ID pozwala na natychmiastowe blokowanie lub wybudzanie przy pomocy jednego dotknięcia palcem. Urządzenie wyposażono także w czytnik linii papilarnych umiejscowiony z tyłu nad podpórką.

fot. mat. prasowe

Transformer Mini T102 z rysikiem

Rysik ASUS Pen zapewnia dostęp do wszystkich funkcjonalności nowej usługi Windows Ink Workspace.


Korzystając z Transformer Mini T102 można stosować rysik ASUS Pen, który zapewnia dostęp do wszystkich funkcjonalności nowej usługi Windows Ink Workspace. Ułatwia ona szybkie sporządzanie notatek, rysowanie w szkicowniku, dodawanie opisów do zdjęć oraz wiele innych opcji.

fot. mat. prasowe

Transformer Mini T102 - rysik

Rysik ułatwia szybkie sporządzanie notatek, rysowanie w szkicowniku, dodawanie opisów do zdjęć.


ASUS Transformer Book T101 – wytrzymałość i styl


ASUS Transformer Book T101 waży 580 gram, a razem z klawiaturą przyłączaną za pomocą odwracalnego zawiasu magnetycznego - 1,08 kg. Z urządzenia można korzystać nie tylko w trybie laptopa czy tabletu, ale także w trybie namiotu i podstawki.

fot. mat. prasowe

ASUS Transformer Book T101 - obudowa

Urządzenia mają obudowy z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium oraz magnezu.


ASUS Transformer Book T101 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom z serii X5 (Cherry Trail), do 4GB pamięci RAM, do 128GB pamięci eMMC, czytnik kart microSD obsługujący karty do 512GB oraz szybkie dwuzakresowe Wi-Fi 802.11ac, a także złącza USB 2.0 typu A, micro HDMI oraz micro USB, które służy m.in. do zasilania, także z zewnętrznych power banków.

fot. mat. prasowe

ASUS Transformer Book T101 - ekran

ASUS Transformer Book T101 ma matrycę o przekątnej 10,1 cala.


ASUS Transformer Book T101 zawiera zainstalowane oprogramowanie Microsoft Office Mobile, zapewniające natychmiastowy dostęp do aplikacji Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile oraz OneNote.

fot. mat. prasowe

ASUS Transformer Book T101 - podpórka

Komputer ma pełnowymiarową podpórkę wykorzystującą technologię Smart Hinge z zakresem ruchu do 155 stopni.


Funkcje ułatwiające pracę i rozrywkę w obu nowych laptopach 2w1


Skok klawiszy w klawiaturach obu notebooków z serii Transformer wynosi 1,5 milimetra i zapewnia taką samą wygodę jak tradycyjne klawiatury stosowane w laptopach. Urządzenia wyposażone są w Precision Touchpad, który obsługuje gesty systemu Windows. Technologia wykrywania dotyku w inteligentny sposób identyfikuje i ignoruje przypadkowe dotknięcia dłonią podczas pisania, co pozwala zachować naturalną, komfortową pozycję.

Oba modele mają ekrany dotykowe o rozdzielczości 1280x800 i szerokim kącie widzenia 178 stopni oraz jasności do 400 cd/m2. Technologia ASUS TruVivid zapewnia większą przejrzystość nawet przy ostrym świetle słonecznym, a Tru2Life, wzorowana na tej wykorzystywanej w telewizorach klasy premium, używa inteligentnych algorytmów w celu optymalizacji ostrości i kontrastu każdej klatki video. Funkcja Windows 10 Continuum automatycznie wykrywa podłączenie klawiatury i dostosowuje pracę urządzeń do trybu laptopa lub tabletu.

Użytkownicy otrzymują roczną, nieograniczoną subskrypcję do usługi ASUS WebStorage, która przechowuje dane w chmurze, a dostęp do plików możliwy jest ze wszystkich urządzeń z każdego miejsca, w każdym momencie.

ASUS Transformer Book T101 jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej od 1499 zł.
ASUS Transformer Mini T102 będzie dostępny od drugiej połowy lutego 2017w cenie od 1599 zł.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: