eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebooki biznesowe ASUSPRO B8230UA oraz ASUSPRO P5430U

Notebooki biznesowe ASUSPRO B8230UA oraz ASUSPRO P5430U

2016-04-07 11:08

Notebooki biznesowe ASUSPRO B8230UA oraz ASUSPRO P5430U

Notebook ASUSPRO B8230UA © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jeszcze w kwietniu pojawią się w ofercie firmy ASUS dwa nowe modele notebooków biznesowych – ASUSPRO B8230UA oraz P5430U, które wyróżniają się wydajnością dzięki procesorom Intel Core szóstej generacji. Oprócz tego urządzenia mogą pochwalić się wytrzymałą, lekką konstrukcją i antyrefleksyjnymi wyświetlaczami.

Przeczytaj także: Notebooki ASUS G771 i ASUS G551

Model ASUSPRO B8230UA


Sercem nowego notebooka ASUS jest procesor szóstej generacji Intel Core i3, i5 bądź i7 wyposażony opcjonalnie w technologię Intel vPro. Standardowo we wnętrzu laptopa znajduje się 4 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Producent pozostawia jednak miejsce na rozszerzenie tych pojemności – do 12 GB w przypadku pamięci RAM oraz 512 GB w przypadku dysku SSD. Za grafikę odpowiada zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics. Obudowa wykonana została z włókna węglowego – nowoczesnego, trwałego i lekkiego materiału. B8230UA wyposażony został w 12,5-calowy wyświetlacz z antyrefleksyjną powłoką, która zapewnia ochronę przed odbijaniem światła. Ponadto odporna na zalania klawiatura notebooka jest podświetlana. Miłym dodatkiem do całości jest zastosowany TrackPoint, poprawiający ergonomię urządzenia. Model ten wyposażony jest w system one-piece service-door, który zapewnia szybką wymianę podzespołów. Laptop posiada baterię 49 W i obsługuje funkcję Windows Cortana, czyli wirtualną asystentkę.

fot. mat. prasowe

Model ASUSPRO B8230UA - tył

Użytkownicy mają do wyboru procesor szóstej generacji Intel Core i3, i5 lub i7


Model ASUSPRO P5430


Biznesowy laptop z serii P to urządzenie, które wyróżnia się trwałością oraz wysoką wydajnością. Dodatkowym atutem jest elegancka szczotkowana obudowa, wykonana z włókna węglowego. Model P5430 dostępny będzie w różnych wariantach zastosowanego procesora – Intel Core i3, i5 lub i7 – oraz pamięci masowej. W ofercie dostępne będą modele z dyskiem twardym o pojemności 500 GB, dyskiem SSD 128 GB, 256 GB lub łączonym dyskiem HDD 500 GB oraz SSD 128 GB.

Klawiatura w laptopie P5430 została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik intuicyjnie wybierał przyciski. Przypadkowe zalanie napojem nie grozi funkcjonowaniu urządzenia, gdyż klawiatura została wyposażona w mechanizmy odporne na ciecz. Antyrefleksyjny wyświetlacz pozwala pracować bez uczucia zmęczonych oczu przez wiele godzin. Dodatkowo na matrycy nie pozostają smugi oraz odciski palców, przez co użytkowanie jest o wiele przyjemniejsze. Urządzenie waży zaledwie 1,7 kg. W tym modelu również zastosowano system one-piece service door. Wbudowana technologia ASUS Smart Gesture usprawnia nawigację oraz kontrolę aplikacji poprzez wykonywanie określonych gestów na touchpadzie.

fot. mat. prasowe

Model ASUSPRO P5430U

Urządzenie wyposażono w technologię ASUS Smart Gesture, która usprawnia obsługę notebooka


Cena i dostępność


Biznesowy notebook ASUSPRO B2830 dostępny będzie w cenie od 4599 zł, natomiast ceny modelu P5430 zaczynają się od 3099 zł. Laptopy pojawią się w regularnej sprzedaży w połowie kwietnia.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: