eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › FireEye: lepsza ochrona poczty elektronicznej

FireEye: lepsza ochrona poczty elektronicznej

2014-07-10 11:40

FireEye: lepsza ochrona poczty elektronicznej

Lepsza ochrona poczty elektronicznej © Gajus - Fotolia.com

Firma FireEye, Inc. wprowadza na rynek nową wersję programu FireEye Email Threat Prevention Cloud – do zaawansowanych funkcji wykrywania zagrożeń dodano w nim tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej, takie jak ochrona przed spamem i wirusami. Wprowadzane rozwiązanie zapewnia więc kompleksowe bezpieczeństwo poczty, a także łatwy w obsłudze model wzdrożenia w chmurze.

Przeczytaj także: McAfee: zagrożenia internetowe III kw. 2011

Najnowsza aktualizacja rozwiązania pozwoliła stworzyć jedyną platformę zabezpieczającą pocztę elektroniczną, która wykorzystuje mechanizm FireEye Multi-vector Virtual Execution™ (MVX) i chmurę FireEye Dynamic Threat Intelligence™ (DTI).

Zgodnie z raportem IDC pt. Worldwide Network Security Forecast 2013–2017 and 2012 Vendor Shares, potrzeby przedsiębiorstw korzystających z zabezpieczeń komunikacji będą przez najbliższe pięć lat związane z wdrażaniem zaawansowanych mechanizmów zapobiegania zagrożeniom i narzędzi, które wykrywają oprogramowanie typu „malware” bez stosowania sygnatur. Aby skutecznie zareagować na te zmiany, firmy liczą na zwiększenie wydajności operacyjnej przez konsolidację zaawansowanych mechanizmów zapobiegania zagrożeniom z tradycyjnymi zabezpieczeniami poczty elektronicznej.

Dział FireEye Labs przedstawił niedawno raport dotyczący kampanii wysyłania spamu, w której — jak odkryli analitycy — wykorzystano metody obchodzenia zabezpieczeń wprowadzone przez zaawansowanych cyberprzestępców. W ramach kampanii rozsyłano do pół miliona wiadomości e-mail na akcję i rozpowszechniono nawet 6400 różnych wariantów oprogramowania typu „malware” w ciągu sześciu miesięcy. W analizie kampanii dział FireEye Labs wykazał, że tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej nie poradziły sobie z wykryciem części wariantów szkodliwego oprogramowania użytego przez przestępców.

fot. Gajus - Fotolia.com

Lepsza ochrona poczty elektronicznej

Firma FireEye, Inc. wprowadza na rynek nową wersję programu FireEye Email Threat Prevention Cloud – do zaawansowanych funkcji wykrywania zagrożeń dodano w nim tradycyjne zabezpieczenia poczty elektronicznej, takie jak ochrona przed spamem i wirusami.


Nowe rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention Cloud optymalizuje wydatki przedsiębiorstw na zabezpieczenia, ogranicza liczbę fałszywych wykryć zagrożeń i przez konsolidację zwiększa wydajność operacyjną. Oto najważniejsze zalety nowego produktu:
  • Kompleksowe bezpieczeństwo poczty elektronicznej — tryb ochrony aktywnej i tryb monitorowania pomagają walczyć z zaawansowanymi atakami typu spear-phishing i tradycyjnymi zagrożeniami rozpowszechnianymi za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Ekonomiczny, łatwy w obsłudze model wdrożenia w chmurze — szybkie wdrożenie bez konieczności instalowania nowego sprzętu lub oprogramowania.

Nowe funkcje ochrony przed spamem i wirusami w rozwiązaniu FireEye Email Threat Prevention Cloud można też zintegrować z lokalną platformą FireEye Email Threat Prevention Platform. Dzięki temu przedsiębiorstwa, które potrzebują lokalnej, zaawansowanej ochrony poczty elektronicznej, mogą uruchomić kompleksowe mechanizmy zapobiegania zagrożeniom rozpowszechnianym za pośrednictwem wiadomości e-mail. W cenniku nie zastosowano rozróżnienia między rozwiązaniem używanym lokalnie i w chmurze, klienci i partnerzy mogą więc bez trudu ujednolicić swoje potrzeby w dziedzinie tradycyjnych i zaawansowanych zabezpieczeń poczty elektronicznej.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: