eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Najlepsze jakościowo marki według Polaków

Najlepsze jakościowo marki według Polaków

2014-06-27 10:53

Najlepsze jakościowo marki według Polaków

Najlepsze jakościowo marki według Polaków © Stauke - Fotolia.com

Wyniki pierwszego polskiego badania QUDAL - QUality meDAL pokazują, że – przy założeniu posiadania nieograniczonych środków pieniężnych i kierowaniu się wyłącznie jakością – przeciętny Polak kupiłby laptopa marki Apple, poszedłby na koncert Eltona Johna, skorzystał z usług PKO i rozmawiał przez telefon marki Samsung.

Przeczytaj także: Marka wysokiej reputacji 2009

Jak podkreślają specjaliści z ICERTIAS, badania QUDAL - QUality meDAL mają na celu upowszechnienie znaczenia jakości produktów i usług oraz uświadomienie konsumentom, że mają prawo się jej domagać.

Zasady badania

W badaniu QUDAL - QUality meDAL obywateli Polski zapytano, co kupiliby i czego by używali, gdyby nie ograniczały ich kwestie finansowe oraz gdyby przy decyzji zakupowej mieli zwracać uwagę tylko i wyłącznie na jakość produktów czy usług. Badanie rynku QUDAL mierzy zatem doświadczenia i opinie konsumentów na temat tego, kto ich zdaniem oferuje najwyższy poziom jakości w kraju w poszczególnych kategoriach (badanie obejmowało ponad sto kategorii komercyjnych i niekomercyjnych, np. najwyższej jakości mleko, samochód, krajowy piosenkarz itp.)

fot. Stauke - Fotolia.com

Najlepsze jakościowo marki według Polaków

Przeciętny Polak kupiłby laptopa marki Apple, poszedłby na koncert Eltona Johna, skorzystał z usług PKO i rozmawiał przez telefon marki Samsung.


Wyniki

Na pytanie o producenta laptopów/notebooków, który oferuje najwyższy poziom jakości na polskim rynku, większość ankietowanych wskazało markę Apple.

Piłkarza Roberta Lewandowskiego Polacy uznali za najlepszego sportowca na świecie, a tytuł najlepszego klubu sportowego na świecie (niezależnie od dziedziny sportu) przypadł Realowi Madryt. Z kolei w kategorii “najlepszy polski klub sportowy” respondenci wskazali Legię Warszawa, natomiast Justyna Kowalczyk została uznana najlepszym sportowcem w Polsce.

W kategorii “najlepszy wykonawca muzyczny lub piosenkarz na świecie” pierwsze miejsce zajął Elton John.

Za najlepszy polski zespół muzyczny większość polskich uczestników badania QUDAL uznała grupę Bayer Full, a w kategorii “najlepszy/najlepsza wokalista/ka w Polsce” najczęściej wskazywano Marylę Rodowicz.

W kategoriach komercyjnych badania QUDAL jako dostawców najwyższego poziomu jakości Polacy zgłaszali na przykład: Łaciate (kategoria: mleko); Sonko (kategoria: ryż); Samsung (kategoria: telefon komórkowy); Nivea (kategoria: krem do twarzy); Apple (notebooki); Nike (odzież sportowa); PKO (bank); Żywiec (woda mineralna), Visa (karta kredytowa) itd.

Informacje o badaniu

Badanie QUDAL - QUality meDAL – Polska 2014/2015 zostało przeprowadzone przez szwajcarską organizację ICERTIAS - International Certification Association GmbH na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w maju 2014 r. za pomocą ankiety online i metody CAWI - DEEPMA (Wspomagany komputerowo wywiad w Internecie - dogłębna świadomość). W badaniu wzięło udział 1200 korzystających z Internetu obywateli Polski w wieku powyżej 15 lat. Ankieta obejmowała całe terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.


oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: