eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Google stawia na Androida i Chrome

Google stawia na Androida i Chrome

2013-05-16 11:57

Google stawia na Androida i Chrome

Google © Google

Na dorocznej konferencji dla deweloperów Google I/O, odbywającej się w San Francisco, internetowy gigant zaprezentował nowości i swoje plany dotyczące rozwoju usług. Google zamierza się mocniej skupić na Androidzie i platformie Chrome, co nie oznacza oczywiście porzucenia innych obszarów działalności.

Przeczytaj także: Wystartował Google Maps po polsku

Google poinformował, że z Androida korzysta już 900 milionów urządzeń a z Chrome ponad 750 milionów użytkowników. Dlatego Google zamierza się mocno skupić na rozwoju właśnie tych otwartych platform, tworząc między innymi narzędzia umożliwiające deweloperom łatwiejsze opracowywanie aplikacji dla Androida i Chrome. Gigant z Mountain View zaprezentował również całą gamę ulepszeń swoich dotychczasowych usług, związanych z wyszukiwaniem, narzędziami komunikacyjnymi, zdjęciami i mapami.

Google pokazał między innymi Play All Access, usługę łączącą sklep muzyczny z możliwością przechowywania muzyki w chmurze. Usługa umożliwia też wyszukiwanie utworów w zasobach własnych oraz Google Play.

W przypadku map, Google zaprezentował nową wersję tej usługi, umożliwiającą większą personalizację. Nowe mapy, ułatwiają też znalezienie miejsc z okolicy, wyniki wyszukiwania są opisywane bezpośrednio na mapie.

W przypadku serwisu społecznościowego Google+ , została między innymi zaprezentowana nowa wersja aplikacji Hangouty Google+ służącej do grupowych wideorozmów. Nowa wersja pozwala na prowadzenie rozmów online pomiędzy różnymi urządzeniami i platformami, z grupami do 10 osób równocześnie.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Google, Chrome, Android, Google Maps, Google+

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: