eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › 200 komputerów dla szkół

200 komputerów dla szkół

2005-03-29 13:47

Prawie 200 komputerów zakupionych na mocy rządowego programu trafi we wrześniu do suwalskich szkół. Władze miasta otrzymają sprzęt z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przeczytaj także: Koma informatyzuje szkoły

Teraz w suwalskich szkołach na jeden komputer przypada około dwudziestu uczniów. Taka liczba stawia miasto na jednym z czołowych miejsc w województwie podlaskim. Od września Suwałki znajdą się na pierwszym miejscu. W mieście są 42 pracownie. Każda liczy kilkanaście komputerów. Pracownię informatyczną ma też Przedszkole numer 3, a niebawem komputery pojawią się w Przedszkolu numer 5. We wrześniu w szkołach przybędzie kolejnych dwanaście pracowni.

Miasto przygotowało sale i przeszkoliło prawie 70 nowych informatyków. Zdaniem Grażyny Herbaczewskiej, naczelnika wydziały Oświaty, Wychowania i Sportu w suwalskim ratuszu, z wyposażeniem szkół w komputery nie jest źle. Zdanie naczelnik podzielają dyrektorzy szkół. Najlepiej jest w placówkach o profilu technicznym. W Zespole Szkół numer 5 w Suwałkach na jeden komputer przypada 13 uczniów. Jeszcze parę lat temu sprzętu brakowało, ale teraz szkoła ma trzy pracownie.

oprac. : Michał Terajewicz / Polska.pl Polska.pl

Przeczytaj także

Tanie i lekkie notebooki

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: