eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościMedia › Polski Internet a matura 2012

Polski Internet a matura 2012

2012-05-14 13:45

Przeczytaj także: Polski Internet a matura 2013


Nie wszyscy jednak podchodzą do matury tak poważnie: „My całą klasą dzień przed maturą zrobiliśmy grilla u kumpla na działce, polski na kacu... ale i tak poszedł idealnie, nikt z klasy nie spadł poniżej 50% :P”. „Od pierwszego dnia mojej edukacji w LO słyszałam jak matura jest ważna i jak ciężko ją zdać... a to jedna wielka bzdura. Każdy głupi jest wstanie zdobyć to marne 30%... Nauczyciele straszą po to aby uczniowie zakuwali ile wlezie, a później dyrektor na apelu chwali się, że wszyscy uczniowie zdali maturę w "tej szkole". Wiec moja rade nie stresować się, podejść do tego spokojnie będzie dobrze:)” – zauważa jedna z internautek, a wielu się z nią zgadza – słowa „matura to bzdura” w tym roku pojawiły się w internecie ponad 200 razy.

Jak się przygotować do matury? Pomoże mobilna aplikacja

Na jednym z for internetowych pojawił się watek: „Czy na medycynę można się dostać bez korepetycji?”. Odpowiedzi były zróżnicowane, przeważały opinie, że kluczem do sukcesu jest samodyscyplina, a nie dodatkowe lekcje. „Pewnie, że można się dostać, bez korepetycji. Ja chodziłam na korki raz w tygodniu, ale z chemii, ponieważ nie miałam jej rozszerzonej w LO i po prostu nie wiedziałam o co chodzi, więc to było konieczne, bo po prostu nie miałam dobrych podstaw. Za to z biologii przygotowywałam się sama, bo zawsze ją lubiłam i rozumiałam. Jeżeli masz dobre podstawy, wiesz o co chodzi to korepetycje nie są potrzebne. (…) jeżeli rozumiesz o czym się uczysz, to nie ma sensu chodzić na korepetycje. Lepiej zrobić wszystkie matury z poprzednich lat i ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć. Robić dużo zadań” – brzmiał jeden z komentarzy. Korepetycje przed maturą są popularnym tematem – pojawiły się w prawie 250 publikacjach. Jak zauważa jedna z internautek: „Ja jestem studentką farmacji, nie chodziłam nigdy na żadne korepetycje bo szkoda mi było na to kasy, uczyłam się sama w domu. (…) Wg mnie nastała straszna moda i wariactwo z tymi korkami... Aż się dziwnie czułam bo byłam jedną z niewielu osób w klasie, które nie doszkalały się nigdzie płatnie :P”. Ponad 60 publikacji informowało o innej pomocy dla maturzystów: na rynku pojawiła się aplikacja mobilna umożliwiająca przygotowanie do egzaminu maturalnego z matematyki. Program jest dostępny za darmo i generuje codziennie jedno pytanie maturalne. Pozwala to na systematyczne sprawdzenie skuteczności. Ok. 100 publikacji dotyczyło kursów przygotowujących do egzaminu.

Poprawka: czasem planowana

„Ja nie zdałam matury z matematyki, ale ze swojej winy, bo olewałam ten przedmiot i serdecznie nienawidziłam matematyki od zawsze, a przy okazji wmawiałam sobie, że jej nie potrafię zrozumieć. A jak przysiadłam w wakacje i codziennie robiłam arkusze i zadania to zdałam bez problemu. Wszystko można” – deklaruje jedna z forumowiczek i porusza w ten sposób bardzo popularny temat: poprawianie matury. Na temat poprawek pisano od początku roku 2012 prawie 800 razy! Nie zawsze jest to jednak dramatyczne „nie zdam matury” (napisano tak prawie 200 razy). Często maturzyści dzielą się strategią polegającą na świadomym zlekceważeniu któregoś niepotrzebnego im w procesie rekrutacji na studia przedmiotu, czasem planują oblanie egzaminu by mieć więcej czasu na naukę i w terminie sierpniowym otrzymać lepszą ocenę.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: internet, monitoring mediów, internauci, matura, matury

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: