eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Mobilna kontrola rodzicielska

Mobilna kontrola rodzicielska

2012-04-24 00:11

Mobilna kontrola rodzicielska

Dziecko © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Internet to bardzo dobre źródło wiedzy, jednak nie można zapominać, że wśród treści, jakie można znaleźć w sieci, znajdują się rzeczy nieodpowiednie dla nieletnich. Maciej Ziarek, analityk zagrożeń, Kaspersky Lab Polska, wyjaśnia, dlaczego rodzice powinni zainteresować się kontrolą rodzicielską na smartfonach i tabletach, z których coraz częściej korzystają dzieci.

Przeczytaj także: Kontrola rodzicielska - statystyki III-VIII 2012

fot. mat. prasowe

Dziecko

Dziecko z telefonem


Z myślą o bezpieczeństwie dzieci powstały programy pełniące funkcję kontroli rodzicielskiej. Kojarzą się one przede wszystkim z aplikacjami, które ograniczają dziecku czas korzystania z komputera lub dostęp do wybranych witryn. Do niedawna ten rodzaj ochrony dziecka sprawdzał się bardzo dobrze i był w zupełności wystarczający. Czasy się jednak zmieniają i obecnie komputer nie jest jedynym urządzeniem zapewniającym dostęp do internetu - coraz częściej służą do tego smartfony i tablety. Spadające ceny sprawiają, że coraz więcej gospodarstw domowych posiada przynajmniej jedno takie urządzenie.

fot. mat. prasowe

Kaspersky Parental Control

Kaspersky Parental Control - filtrowane strony


Internet nie tylko na PC...

Smartfony i tablety to urządzenia wielofunkcyjne, które w rękach dzieci mogą stanowić źródło wiedzy lub rozrywki, ale także zagrożeń. Dość łatwo można wyobrazić sobie sytuacje, w których dziecko wykorzystuje taki sprzęt w niekoniecznie właściwy sposób – nieświadomie lub całkiem celowo:
  • wysyłanie SMS-ów na numery o podwyższonej opłacie,
  • wykonywanie nadmiernej ilości połączeń telefonicznych,
  • korzystanie z aplikacji nieprzeznaczonych dla nieletnich,
  • wchodzenie na strony internetowe zawierające treści dla dorosłych.

Jednym z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom korzystającym ze smartfonów lub tabletów jest instalacja aplikacji do kontroli rodzicielskiej i ochrony urządzeń mobilnych. Program taki pozwala nie tylko na kontrolę wydatków telefonicznych dziecka, ale - co najważniejsze - chroni je przed nieodpowiednimi treściami zawierającymi wulgaryzmy, przemoc czy pornografię. Do niedawna taka ochrona była możliwa tylko w przypadku tradycyjnych systemów operacyjnych. Teraz podobnie można chronić urządzenia mobilne.

 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: