eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Acronis vmProtect 7

Acronis vmProtect 7

2012-03-09 12:24

Acronis vmProtect 7, najnowsza wersja rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania maszyn wirtualnych VMware vSphere, jest już dostępna w sprzedaży. Program umożliwia między innymi tworzenie i odzyskiwanie kopii zapasowych z poziomu VMware vCenter, replikację maszyny wirtualnej na innym hoście i odzyskiwanie elementów programu Microsoft Exchange.

Przeczytaj także: Acronis True Image Home 2012 po polsku

Acronis vmProtect 7 to program, który usprawnia i przyspiesza procesy tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania awaryjnego dla maszyn VMware® vSphere. Program został wzbogacony o nowe opcje zarządzania, funkcję replikacji maszyn wirtualnych oraz wsparcie dla Microsoft Exchange.

Oprócz intuicyjnego interfejsu webowego, program Acronis vmProtect 7 teraz płynnie integruje się z VMware® vCenter™, co pozwala administratorom zarządzać wszystkimi zadaniami przy użyciu jednej konsoli. Program oferuje zaawansowane możliwości replikacji, zapewniając ciągłość pracy na serwerach rezerwowych i powrót do działania po awarii, a także możliwość uruchamiania maszyny wirtualnej bezpośrednio z jej kopii zapasowej, znacznie poprawiając czas odzyskiwania. Nawet w przypadku całkowitej awarii serwera, funkcja odzyskiwania całego systemu od podstaw (bare metal recovery) pozwala na odzyskanie całej maszyny na innym sprzęcie, co znacząco redukuje czas przestoju. Dzięki wsparciu dla elementów programu Microsoft® Exchange, Acronis vmProtect 7 eliminuje konieczność stworzenia oddzielnego backupu programu Microsoft® Exchange. Umożliwia on odzyskanie całej bazy danych programu Exchange lub tylko wybranych skrzynek pocztowych, wiadomości e-mail, elementów kalendarza, zadań lub kontaktów.

W obliczu coraz bardziej powszechnej wirtualizacji serwerów, przy przewidywanym tempie wzrostu wynoszącym 21%, funkcja zautomatyzowanego planu odzyskiwania po awarii (Disaster Recovery Plan) zapewnia szybkie i łatwe do wykonania dla każdego odzyskiwanie maszyny po awarii systemu, krok po kroku, nawet zdalnie.

„Przeprowadzone przez nas testy szybko pokazały, że ta nowa wersja opiera się na wydajności wynikającej z kilku kluczowych innowacji. Należy do nich rozszerzona ochrona pakietu aplikacji (MS Exchange), replikacja, odzyskiwanie od podstaw całego hosta i zaawansowana elastyczność odzyskiwania" - powiedział Jeff Boles, starszy analityk w Grupie Taneja.

"W połączeniu z wirtualnym modelem wdrożenia urządzenia, który umożliwia najszybszy na rynku czas instalacji, te ulepszenia nowej generacji dały vmProtect 7 poważną przewagę w wyścigu o tytuł najbardziej kompleksowej i łatwej w użyciu wirtualnej ochrony na rynku."

"Respondenci, którzy wzięli udział w naszym globalnym badaniu przyznali, że rutynowo ryzykują utratę cennych danych w firmie przez to, że nie tworzą kopii zapasowych maszyn wirtualnych tak regularnie, jak tych fizycznych." - powiedział Dmitri Joukovski, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w Acronis. "Dla niektórych administratorów backup i odzyskiwanie jest nadal zbyt skomplikowane i trudne – a wcale nie musi takie być. Dzięki Acronis vmProtect 7 dostarczamy rozwiązanie, które wspiera priorytety administratorów serwerów wirtualnych czyniąc cały proces intuicyjnym i szybkim."

AcronisvmProtect 7, podobnie jak poprzednia wersja programu, dostępny jest w cenie 475 Euro za procesor. Z nieograniczonym limitem migracji P2V (ze środowiska fizycznego do wirtualnego) stanowi szybkie i niedrogie rozwiązanie do backupu, migracji i odzyskiwania danych dla coraz większej ilości przedsiębiorstw, które przenoszą się do środowiska VMware® vSphere™. Klienci, którzy zakupili poprzednią wersję programu Acronis® vmProtect 6™, mogą bezpłatnie dokonać aktualizacji do programu Acronis vmProtect 7.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: